IV Memoriał Walleranda: Szwedzi wyrwali zwycięstwo z Wybrzeżem w ostatnich sekundach

Wybrzeże Gdańsk przez większość spotkania prowadziło z Hästö IF Karlskrona. W ostatnich minutach drużyna ze Szwecji osiągnęła jednak przewagę i ostatecznie zwyciężyła 22:20.

Michał Gałęzewski
W fazie grupowej zespół Hästö IF Karlskrona pokonał Wybrzeże Gdańsk, przeważając od początku do końca. Oba zespoły wygrały swoje półfinały i w meczu o zwycięstwo w IV Memoriale Leona Walleranda zmierzyły się ekipy, których miasta łączy połączenie promowe.
Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk wyciągnęli lekcję z poprzedniego spotkania ze Skandynawami. Od początku narzucili swój styl gry i po rzucie Macieja Suwisza, w 5. minucie, prowadzili już 3:0. Później rośli zawodnicy z Karlskrony, w których szeregach brylował Lars Moller Madsen doprowadzili do wyrównania, jednak nie potrafili wyjść na prowadzenie ani na chwilę.

W końcówce pierwszej połowy po raz kolejny Wybrzeże zaczęło przeważać. Rozgrywający potrafili znaleźć świetnie ustawionego Łukasza Rogulskiego, który raz po raz pokonywał Mario Cvitkovicia. Wynik pierwszej połowy rzutem z biodra w ostatniej sekundzie ustalił Adrian Kondratiuk.

W drugiej połowie wydawało się, że Wybrzeże Gdańsk kontroluje sytuację. Skuteczny był Patryk Abram i po rzucie skrzydłowego na osiem minut przed końcem, czerwono-biało-niebiescy prowadzili 19:16. Młodzi gdańszczanie zaczęli jednak popełniać błędy, co skrzętnie zaczęli wykorzystywać Szwedzi. Ekipa z Karlskrony rzuciła trzy ostatnie bramki w meczu i ostatecznie zwyciężyła 22:20.

Hästö IF Karlskrona - Wybrzeże Gdańsk 22:20 (11:13)

Hästö IF: Cvitković, Gerbeshi - Madsen 7, Nygren 5, Sandgren 4, Grundsten 3, Arifagić 2, Bamberg 1, Gegerfelt, J.Nilsson, Samuelsson, Hallen.
Kary: 2 min. (Sandgren 2 min.).
Karne: 1/3.

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński - Rogulski 6, Abram 5, Prymlewicz 2, Kondratiuk 2, Kornecki 1, Suwisz 1, Sulej 1, Skrzypczak 1, Niedziółka 1 oraz D.Nilsson.
Kary: 2 min. (Prymlewicz 2 min.).