Turniej w Malborku: Zwycięstwo gości z Mołdawii

Olimpus-85 Kiszyniów dzięki dwóm zwycięstwom wygrał turniej w Malborku. Kolejne miejsca zajęły zespoły z Malborka, Elbląga oraz Kościerzyny. W sobotę odbyły się cztery mecze.

W pierwszym sobotnim spotkaniu zmierzyli się ze sobą szczypiorniści z Elbląga i z Kiszyniowa. Wyraźnie zwyciężyli Polacy, dla których aż osiem bramek rzucił Grzegorz Dorsz. Kiszyniowianie zaprezentowali już w pierwszej połowie dużo gorszą formę, niż w piątek. [ad=rectangle] Później naprzeciw siebie stanęły ekipy z Malborka i z Kościerzyny. W 23. minucie po rzucie Leszka Michałowa gospodarze prowadzili 8:5, ale do przerwy Kaszubi zdołali wyrównać, a w drugiej połowie nawet wyszli na prowadzenie. Na sześć minut przed końcem po trafieniu Marka Boneczki, goście prowadzili 20:18. Bramkę na wagę remisu rzucił Tomasz Maluchnik.

W kolejnym sobonim meczu Sokół Browar Kościerzyna przegrał z Olimpusem-85 Kiszyniów 30:33. Jeszcze na pięć minut przed końcem był remis, ale w ostatnich akcjach lepiej zaprezentowali się Mołdawianie. Dla Sokoła Browar 7 bramek rzucił Szymon Kmieć, a 5 junior Tymoteusz Zimmermann, który jeszcze w ubiegłym roku grał w juniorach młodszych kościerskiej ekipy.

Meble Wójcik Elbląg w ostatnim starciu prowadziły z gospodarzami nawet różnicą czterech bramek. Później jednak świetnie spisali się podopieczni Igora Stankiewicza, którzy na 13 minut przed końcem prowadzili 21:16, by ostatecznie wygrać 25:22. 9 bramek dla zwycięzców rzucił Łukasz Cieślak. Ostatecznie z 4 punktami wygrali zawodnicy z Kiszyniowa. Drugie miejsce dzięki straceniu jednej bramki mniej zajęli gospodarze. Na kolejnych lokatach uplasowały się zespoły z Elbląga i z Kościerzyny.