Efektowna inauguracja Wisły. MMTS poległ w Orlen Arenie

Piłkarze ręczni Orlen Wisły Płock pokonali przed własną publicznością MMTS Kwidzyn. W zespole wicemistrza Polski z dobrej strony zaprezentowali się nowi zawodnicy.

Sławomir Bromboszcz

Premierową bramkę dla Nafciarzy w sezonie 2015/2016 zdobył Marco Oneto Zuniga, który wykorzystał dogranie innego zawodnika debiutującego w barwach płocczan Bartosza Konitza. Natychmiast skuteczną akcją odpowiedzieli kwidzynianie, którzy także popisali się dobrą współpracą z kołem, a dokładniej Michałem Peretem.

Wisła szybko wypracowała przewagę. W bramce wicemistrzów Polski dobrze spisywał się Rodrigo Corrales, nieźle momentami funkcjonowała także defensywa. To pozwoliło na wyprowadzenie kilku kontrataków, po łatwych trafieniach Adama Wiśniewskiego i Dmitrija Żytnikowa gospodarze objęli prowadzenie 6:3. W zespole gości aktywni byli Maciej Pilitowski oraz Marek Szpera, którzy często starali się kończyć akcje. Na ich drodze stawała jednak defensywa Nafciarzy, bądź znakomicie dysponowany Corrales.

MMTS starał się utrudnić poczynania ofensywne rywalom grając twardo w obronie, jednak nie przynosiło to zamierzonego efektu. Dwuminutowymi wykluczeniami ukarani zostali Przemysław Rosiak oraz Przemysław Zadura. Podopieczni Manolo Cadenasa znakomicie radzili sobie grając z przewagą jednego zawodnika i po skutecznie wykończonym kontrataku przez Michała Daszka prowadzili już 13:7. Gospodarze kontrolowali sytuację na boisku i zeszli do szatni z okazałą zaliczką 16:11.

W drugiej połowie płocczanie kontynuowali swoją dobrą grę. Wystarczyło kilka minut, by losy pojedynku zostały praktycznie rozstrzygnięte. W 35 minucie Wisła po raz kolejny skarciła rywali kontratakiem, tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Valentin Ghionea i gospodarze prowadzili już 21:13. Wówczas o czas dla swojego zespołu poprosił Patryk Rombel. Młody szkoleniowiec prochu jednak nie wymyślił, MMTS popełniał zbyt wiele prostych błędów, by myśleć o nawiązaniu wyrównanej walki z wicemistrzem Polski i spotkanie zakończył wysoką porażką.

Orlen Wisła Płock - MMTS Kwidzyn 31:23 (16:11)

Orlen Wisła: Corrales, Wichary - Wiśniewski 5, Ghionea 4/2, Racotea 4, Zelenović 4, Daszek 3, Oneto 3, Rocha 3/1, Montoro 2, Zhitnikov 2, Tarabochia 1, Konitz, Nikcević.