Słowenia: Udane otwarcie sezonu Gorenje, 1 bramka Szyby

RK Gorenje Velenje rozpoczęło rozgrywki ligowe w sezonie 2015/16 od wysokiej wygranej. Osy z Michałem Szybą w składzie zwyciężyły w sobotę w meczu 1. kolejki 1. NLB Leasingi Ligi RK Sevnicę 32:18.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polak nie był jednak czołową postacią rywalizacji z 12. drużyną minionego sezonu ligi słoweńskiej. Trener Gregor Cvijić w starciu z jednym z outsiderów zmagań dał szansę gry graczom drugoplanowym, którzy mieli szansę na występ w dłuższym niż zazwyczaj wymiarze czasowym.

Liderami Os w sobotnim spotkaniu byli obrotowy Senjamin Burić oraz prawoskrzydłowy Mario Sostarić, którzy zdobyli do spółki 12 bramek. Gorenje szybko zdominowało ekipę z Sevnicy, rywalizację rozpoczynając od prowadzenia 5:0.

Wicemistrzowie Słowenii swą przewagę powiększyli dopiero w końcówce pierwszej połowy, kiedy to zdołali odskoczyć przeciwnikom na dystans ośmiu goli (18:10). W 45. minucie Osy wygrywały już z kolei 25:13.

Drużyna Michała Szyby kolejne ligowe spotkanie rozegra w następną sobotę, kiedy to podejmie RD Urbanscape Loka. Występy w europejskich pucharach Gorenje rozpocznie dopiero w drugiej połowie listopada.