Powiększa się ławka Zagłębia Lubin. Kontuzjowane wracają do gry

W krytycznym momencie w Metraco Zagłębiu Lubin, które chce walczyć w sezonie 2015/2016 o medale, można było naliczyć aż dziesięć kontuzji. Część zawodniczek wróciła już do zdrowia.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Dolnośląski zespół od dłuższego czas boryka się problemami kadrowymi. Pech nie zamierzał opuszczać także w trakcie okresu przygotowawczego. Gdy urazów nabawiły się Kinga Grzyb, Paulina Piechnik, Kaja Załęczna i Żana Marić, liczba kontuzjowanych sięgnęła "dziesiątki". Teraz sytuacja Miedziowych zaczyna wyglądać nieco lepiej.

W pierwszym meczu nowego sezonu w PGNiG Superlidze Kobiet, szkoleniowiec Bożena Karkut miała do dyspozycji już o trzy zawodniczki więcej. W sobotę na parkiet wybiegły Julia Walczak, Mariola Wiertelak oraz wyżej wspomniana Marić.

- Nie ukrywam, że za dobrze nie jest. Wciąż nie mam kompletu środkowych rozgrywających. Cały czas czekamy na ich powroty i pomyślne rehabilitacje pozostałych zawodniczek - powiedziała trenerka Metraco Zagłębia Lubin.

Do gry ma wrócić niebawem jeszcze jedna szczypiornistka. - Myślę, że na drugą kolejkę gotowa będzie już Kaja Załęczna i pojedzie na mecz do Szczecina. To dobra wiadomość, bo wraz z jej powrotem mamy pomoc w obronie i na środku - zdradziła szkoleniowiec Karkut.

Czy Metraco Zagłębiu Lubin uda się w sezonie 2015/2016 zdobyć medal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×