Bundesliga: Rhein-Neckar wygrało mimo problemów, teraz Barcelona

Szóstą wygraną w sezonie 2015/16 odnieśli w środę zawodnicy Rhein-Neckar Löwen. W rozegranym awansem meczu 7. kolejki Bundesligi podopieczni Nikolaja Jacobsena pokonali Bergischer HC 24:21.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dzięki zwycięstwu Lwy z Mannheim umocniły się na pozycja lidera DKB Handball Bundesligi. Drużyna z Badenii-Wirtembergii jest jedyną obok MT Melsungen ekipą, która w tegorocznej kampanii nie straciła jeszcze choćby punktu.

Triumf w środowym meczu z Bergischer nie przyszedł jednak zespołowi Uwe Gensheimera i spółki zbyt łatwo. Do przerwy RNL przegrywało 10:11, a jeszcze w 51. minucie, mimo dużo lepszej gry niż w pierwszej połowie, prowadziło różnicą zaledwie jednego trafienia (20:19).

W końcowych minutach zawodów wygraną zespołowi trenera Jacobsena zapewnili fantastyczny tego dnia Andy Schmid (8 bramek) oraz Kim Ekdahl Du Rietz. Przyzwoitą partię rozegrał ponadto Darko Stanić, który dał sobie rzucić tylko 21 bramek.

RNL na pozycji lidera rozgrywek pozostanie co najmniej do przyszłego tygodnia. W nadchodzący weekend Lwy będą pauzowały w Bundeslidze, bowiem w niedzielę podejmą FC Barcelonę Lassa w 1. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów.

7. kolejka DKB Handball Bundesligi (awansem):

Bergischer HC - Rhein-Neckar Löwen 21:24 (11:10) Najwięcej bramek: dla Bergischer - Alexander Oelze 5, Fabian Gutbrod, Maximilian Weiss, Maximilian Hermann, Arnor Thor Gunnarsson - po 3; dla RNL - Andy Schmid 8, Kim Ekdahl Du Rietz 4, Uwe Gensheimer, Mads Mensah Larsen - po 3.