Węgry: Trudna, ale zwycięska przeprawa zespołu Piotra Wyszomirskiego

W spotkaniu 9. kolejki ligi węgierskiej (NB I), MOL-Pick Szeged, którego barwy reprezentuje Piotr Wyszomirski, okazał się niewiele lepszy od Cegledi Kezilabda Klub SE, wygrywając 32:30.

Tomasz Rosiński

Do tej pory ekipa z Segedyna w rodzimej lidze nie napotkała godnego przeciwnika, a mecze wygrywała bez większego problemu, ze sporą przewagą bramkową nad rywalami.

Dopiero w dziewiątej serii gier rozgrywek o mistrzostwo Węgier Pick musiał się sporo natrudzić, żeby zapisać swoje kolejne dwa punkty do tabeli. Trudne warunki gry podopiecznym Juana Carlosa Pastora postawili szczypiorniści Cegledi.

Pojedynek w Varosi Sportcsarnok od początku był zacięty, zaś po 11. minutach na tablicy świetlnej widniał remis 5:5. Z czasem gospodarze zaczęli przyspieszać i byli w stanie wypracować sobie po około 1/3 konfrontacji dwa trafienia zapasu (12:10), by ostatecznie triumfować w pierwszej połowie 18:16.

Na drugą odsłonę goście wyszli bardzo zmobilizowani i wystarczyło kilka minut, żeby odrobili wszystkie straty do miejscowych zawodników (19:19). Przez pewien okres obydwie drużyny wykorzystywały swoje okazje w ofensywie, lecz sygnał do ataku MOL-Pick Szeged dali Dean Bombac i Marko Curuvija, którzy wyprowadzili swój zespół na prowadzenie 27:24. Co prawda Cegledi Kezilabda Klub SE potrafiło jeszcze zbliżyć się do swoich przeciwników na jednego gola (29:28), lecz ostatnie słowo należało do wicemistrzów Węgier, którzy wygrali potyczkę 32:30.

Tym samym Wyszomirski oraz spółka przedłużyli swoją zwycięską passę w tym sezonie i mają na swoim koncie komplet 16 punktów.