WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

W środę próba bicia rekordu Guinessa w Ergo Arenie

W środę, 21 października o godzinie 11:00 w Ergo Arenie rozpocznie się kolejna edycja Artur Siódmiak Camp. Podczas tego wydarzenia 2,5 tysiąca uczniów przy udziale gwiazd sportu będzie biło rekord Guinessa.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Fundacja Akademia Sportu organizuje kolejną edycję Artur Siódmiak Camp. Wydarzenie to będzie połączone z próbą ustanowienia rekordu Guinessa w liczbie osób jednocześnie trenujących piłkę ręczną. Takiego spektakularnego wyzwania jeszcze nikt w Polsce się nie podjął! Udział w Campie, który rozpocznie się w środę 21 października o godzinie 11.00 w Ergo Arenie, potwierdziły także gwiazdy światowego i polskiego sportu.

- W imprezie weźmie udział 2500 uczniów szkół podstawowych oraz pierwszej klasy gimnazjum. Cieszy nas bardzo pozytywny odzew ze strony różnych placówek edukacyjnych, dzięki czemu mamy już właściwie komplet zgłoszeń. Dotychczasowy rekord jest poważnie zagrożony, bo do tej pory w takim treningu uczestniczyło jednocześnie 250 osób - wyjaśnił pomysłodawca i główny organizator tego przedsięwzięcia Artur Siódmiak.

Artur Siódmiak Camp - Rekord Guinnessa jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, w ramach akcji Stop zwolnieniom z WF-u. Jej celem jest zachęcenie uczniów do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach wychowania fizycznego i podnoszenia sprawności fizycznej. Partnerem imprezy jest również Fundacja Lotto Milion Marzeń, która od lat prowadzi działania i akcje wspierające zdrowy styl życia i sport wyczynowy. Camp odbywa się przy wsparciu miasta Gdańsk i AWFiS w Gdańsku.

- To nie będą typowe zajęcia, w których uczestniczą profesjonalni piłkarze ręczni. Planujemy przeprowadzić rozbudowaną lekcję wychowania fizycznego, która będzie miała formę pokazowego treningu. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że nie wszystkie dzieci miały do tej pory okazję zetknąć się ze szczypiorniakiem. Mamy nadzieję, że właśnie ten Camp będzie dla nich początkiem trwałej przygody z tą dyscypliną. Będziemy także zadowoleni, jeśli złapią sportowego bakcyla i będą się realizowały w różnych formach aktywności ruchowej. Przy okazji organizacji tej imprezy wzięliśmy również pod uwagę fakt, że w styczniu w Polsce rozegrane zostaną mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, a jedną z aren tego championatu będzie hala na pograniczu Gdańsk i Sopotu. Nasz camp powinien być doskonałym wprowadzeniem do tej imprezy - ocenił Siódmiak.

Podczas imprezy uczestnicy zostaną podzieleni na kilkanaście grup trenujących w obwodach stacyjnych, dzięki czemu każdy będzie mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach. Dodatkową atrakcją tego wydarzenia będzie możliwość spotkania się z gwiazdami sportu i telewizji, dzięki czemu ten trening zyska dodatkowe walory edukacyjno - wychowawcze. Do udziału w tym wydarzeniu zostali zaproszeni m.in. Adam Korol, Otylia Jędrzejczak, Marcin Lijewski, Leszek Blanik, Szymon Kołecki, Iwona Guzowska, piłkarze Lechii Gdańsk i siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk.

W najbliższym czasie planowane są kolejne imprezy popularyzujące piłkę ręczną i aktywny tryb życia. - Nasza dotychczasowa działalność świadczy o tym, że jesteśmy kreatywni i mamy wiele pomysłów, aby zachęcić dzieci i młodzież do udziału w różnych sportowych przedsięwzięciach. Na pewno na próbie pobicia rekordu Guinnessa nie zamierzamy poprzestać - zapewnił Siódmiak.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×