WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rekord Guinessa pobity! 711 dzieci trenowało piłkę ręczną w Ergo Arenie

W środę, 21 października w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu pobito rekord Guinessa. 711 osób naraz w jednym miejscu odbyło trening piłki ręcznej. W całej imprezie wzięło udział ponad 3 tysiące osób.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 11:00 w Ergo Arenie, podczas imprezy Artur Siódmiak Camp - Rekord Guinessa. - W biciu rekordu wzięły udział dzieci z Trójmiasta i z okolic. Przygotowaliśmy dwie wersje campu. Wszystkie dzieci mogły się pobawić. To fajna promocja, ale i rozbudowana lekcja WF-u - powiedział Artur Siódmiak, organizator tego wydarzenia.

Dzieci przyjechały autokarami pod Ergo Arenę. Przedstawiono przybyłych gości i najmłodsi rozpoczęli rozgrzewkę, a następnie trening pod okiem Jakuba Bonisławskiego, który szkoli juniorów Wybrzeża Gdańsk i bierze udział w rozwoju Akademii Piłki Ręcznej Artura Siódmiaka. Nowy oficjalny rekord Guinessa, to 711 osób trenujących naraz piłkę ręczną. Poprzedni rekord został znacznie pobity, gdyż wynosił 250 osób.

W Ergo Arenie pojawiło się wielu znanych sportowców i trenerów, jak choćby Adam Korol, Leszek Blanik, Sławomir Peszko, Bartosz Gawryszewski, Szymon Kołecki, Otylia Jędrzejczak, czy przedstawiciele piłki ręcznej - Marcin Lijewski, Aleksandra Zych, Marcin Pilch, Jan Prześlakiewicz, czy Janusz Czerwiński. - Te imprezy dzieją się po to, by autorytety pomogły w zmotywowaniu najmłodszych. Nie sposób wszystkich wymienić. Oni wszyscy odpowiedzieli chętnie na moje zaproszenie i są przykładem na to, że można osiągnąć sukcesy w sporcie. Dzieci mogły z nimi porozmawiać, czy wziąć autograf. Po takim evencie na pewno nie będą mogły spać - dodał Siódmiak w rozmowie z WP SportoweFakty.

W całej imprezie wzięło udział ponad 3 tysiące dzieci, które były podzielone na trzy tury. Dzięki temu najmłodsi, którzy wcześniej bili rekord, mogli później z trybun oglądać poczynania ich młodszych kolegów. Cała impreza ma propagować mistrzostwa Europy w piłce ręcznej, które na początku 2016 roku odbędą się w Polsce, w tym właśnie w Gdańsku.

Michał Gałęzewski z Gdańska

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×