LM: Ambicja mistrzyń Polski to za mało na Buducnost Podgorica

W spotkaniu 2. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń 2015/2016, mistrz Polski, MKS Selgros Lublin, po ambitnej walce musiał uznać wyższość broniącego tytułu Buducnostu Podgorica.

Tomasz Rosiński

Na inaugurację nowego sezonu LM lublinianki zdecydowanie uległy na wyjeździe rumuńskiemu CSM-owi Bukareszt (21:33), natomiast Buducnost okazał się lepszy od szwedzkiego IK Savehof, wygrywając 33:20. Faworytem piątkowej rywalizacji była ekipa z Czarnogóry, jednak gospodynie zamierzały postawić rywalowi trudne warunki gry.

Od początku potyczki lubelski zespół grał bez kompleksów, zaś w jego szeregach brylowała Iwona Niedźwiedź, która w 16. minucie wyprowadziła swoją drużynę na zaskakujące prowadzenie 9:5.

Dopiero czas wzięty przez Dragana Adzicia wstrząsnął zawodniczkami z Podgoricy, które przyspieszyły swoją grę i kilka minut później doprowadziły do remisu (11:11 w 21. minucie). Świetne zawody rozgrywała Cristina Neagu, która raz za razem trafiała z dystansu, a MKS popełniał coraz więcej błędów, przez co po pierwszej połowie, mimo ambitnej postawy, przegrywał 13:17.

Po zmianie stron Majda Mehmedović oraz spółka chciały kontrolować boiskowe wydarzenia, lecz szczypiornistki z Koziego Grodu ani myślały, żeby odpuszczać i w 41. minucie po pięknym rzucie Marty Gęgi zbliżyły się do przeciwniczek na trzy trafienia (17:20).

Taki stan rzeczy utrzymywał się niemalże do 55. minuty (22:25), ale ostatni fragment konfrontacji należał zdecydowanie do Buducnostu Podgorica, który pokonał MKS Selgros Lublin 31:23.

MKS Selgros Lublin - Buducnost 23:31 (13:17)

MKS Selgros Lublin: Gawlik, Dżukiewa - Bijan, Quintino 2, Niedźwiedź 8, Rola, Gęga 6, Repelewska 3, Kozimur, Migdaliowa 2, Charzyńska, Szarawaga 2.
Karne: 2/2.
Kary: 6 min.

Buducnost Podgorica: Nenezić, Zderić - Bulatović 6, Mehmedović 4, Cvijić 4, Jauković, Neagu 9, Pletikosić 1, Raicević 3, Pavicević 2, Kovacević, Achruk, Cavlović, Ramusović, Petrović 1, Lazović.
Karne: 0/1.
Kary: 12 min.

Kary: MKS Selgros Lublin - 6 min. (Gęga - 2 min., Migdaliowa - 2 min., Szarawaga - 2 min.); dla Buducnostu Podgorica - 12 min. (Ramusović - 2 min., Cvijić - 2 min., Mehmedović - 2 min., Achruk - 6 min.).

Sędziowali: Radojko Brkic i Andrei Jusufhodzic z Austrii.

Autor na Twitterze:

Która z zawodniczek mistrza Polski była najlepsza w starciu MKS Selgros Lublin - Buducnost Podgorica?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Komentarze (16)
  • Maćko18 Zgłoś komentarz
    Faktycznie widać u nas na kole brak Asi Drabik, bo dziewczyny wydają się jakby były przyzwyczajone do dogrywania do lepszej obrotowej, niż jest nią Johny,. która nie radzi sobie z wieloma
    Czytaj całość
    podaniami. W takim wypadku powinniśmy po prostu ograniczyć grę do koła do tych pewniejszych sytuacji, a resztę przenieść np. na skrzydła, które nie są wykorzystywane nawet w 30%. Rolka pokazała w meczu z Zagłębiem, że jeszcze daje radę, a Jessi to Jessi, ona nieraz dawała znać, że można do niej dogrywać, jednak u niej widać za dużo cudowanych rzutów. Przerzutkę, albo wkrętkę można zrobić w max 1 na 5 rzutów, a u niej to co najmniej połowa. Bramka na spory plus, Wera złapała formę, Kati gra swoje i oby tak jak najdłużej, bo wtedy jestem spokojny o ligę, a i w LM możemy powalczyć. Szara też wydaje się, że weszła w rytm i seryjnie będzie zdobywała tyle bramek. To nie tylko radość dla nas, ale szczególnie dla niej, bo są to jej pierwsze trafienia w tych rozgrywkach. Zdecydowanie na plus Krista po tak długiej przerwie. Dwa mecze i dwa niezłe występy. Alesia mogła dać od siebie trochę więcej, ale nie wymagam od niej tego dopiero po powrocie na parkiet. Z pewnością w naszym optymalnym składzie moglibyśmy powalczyć o lepszy wynik, ale i tak po meczu jestem zadowolony, bo dziewczyny naprawdę zagrały nieźle i zastanawiając się, czy któraś ekipa od nas z kraju byłaby w stanie tak postawić się Przyszłości doszedłem do wniosku, że raczej nie.
    • pietro78 Zgłoś komentarz
      Jednak Szarawaga jest słaba fizycznie na tym kole, popychały ją bałkanki jak chciały a ta nie umiała się temu przeciwstawić. Dodatkowo jej gra w ofensywie pozostawia wiele do
      życzenia. Brak Asi Drabik jest bardzo widoczny.
      • GrzesiekLBN Zgłoś komentarz
        przejrzałem statystyki na stronie EHF. Buducnost miał 2 razy więcej strat niż my. W pierwszej połowie mieliśmy zbliżoną skuteczność ataku co one (stąd taki wynik) a w drugiej my 38% a
        goście 55%. Pragnę wszystkich uspokoić, nie przegraliśmy przez głupie błędy. Jesteśmy po prostu sporo słabsi :)
          dziewczyny zagrały naprawdę niezły mecz. Jasne, że gdyby odjąć głupie straty, mogłoby być jeszcze lepiej. Przede wszystkim za krótka ławka. Bez zmiany z takim rywalem, który jest tak
          bardzo silniejszy fizycznie nie da się grać. Niektóre zawodniczki przeżyły chyba spory szok. Szarawagą to chyba nikt nigdy tak nie rzucał jak Cvijic :). Bramkarki bardzo dobry mecz, Niedzwiedz w 1szej połowie koncert, bramka Quintino będzie w TOP5, wszystkie walczyły. Wynik nie oddaje przebiegu gry ale oddaje różnicę klas zespołów. IK Savehof przegrał 11oma u siebie z CSM, więc zdaje się być w naszym zasięgu. tylko ten Koszalin po drodze...
          • WujekZbyszek Zgłoś komentarz
            napisze tak zabrakło jeszcze jednej zawodniczki jak Gesia i Niedzwiedz zeby ciagnela gre i bylo by ok no i Drabik na kole bo jedna jest przepasc miedzy jedna a druga Asia. Skrzydla wbiegaly na
            srodek i byly z nimi krzyzowki. fakt powinnismy wiecej grac skrzydłami rozciagac gre podawac moze bylo by lepiej. Ale skrzydła to nie czasy Sabiny kiedy sama potrafiła sobie znalesc pozycje one musza miec gotowca. no ale wbiegaly na drugie kolo tylko nic nie wychodzilo. Kolo w sumie tez nie bardzo grało. Jak by była Asia D i jeszcze jedna jakas klasowa zawodnicza mysle ze moglo byc do przodu.
            • Tomasz Kamiński Zgłoś komentarz
              Fakty są nie do zbicia. Montex 16 strat (głupich strat) ?! - Podgorica 4. "Brak skrzydeł" u naszych , czy brak gry skrzydłami ?Jeśli brak gry to przecież nie pierwszy raz.
              • jestescienajlepsze Zgłoś komentarz
                Niestety brak skrzydeł ...
                • bigestfun Zgłoś komentarz
                  Ten mecz to dwa mecze,ten do 55 minuty i ten po.Wynik na pewno zły,ale nie odzwierciedla przebiegu meczu.Przede wszystkim to słabiutka obrona i głupie rzuty,najczęściej Marty.
                  • Mark211 Zgłoś komentarz
                    Według pana informacji z 18 Października: Buducnost Podgorica - IK Sävehof 33:20 a dzisiaj 33-30 wiec jaki w końcu był wynik???
                    • Wielbuond Zgłoś komentarz
                      Brawo za walkę...zadziwia Krista, po trzech treningach i Aleśka po dwóch treningach. Mecz miło się oglądało. Jedyne co daje do myślenia, to 14 strat własnych do 40 minuty. Powodzenia ze