Wielkie emocje w Lesznie! Real Astromal pokonał Wybrzeże

Real Astromal Leszno w tym sezonie pozytywnie zaskakuje. Podopieczni Ryszarda Kmiecika po emocjonującej końcówce pokonali w sobotę Wybrzeże Gdańsk i zrównali się punktami ze spadkowiczem z PGNiG Superligi.

Michał Gałęzewski

Faworytami tego meczu byli zawodnicy Wybrzeża Gdańsk, którzy - jak się wydawało - wrócili na ścieżkę wygranych. Real Astromal w ostatniej kolejce przegrał w Kościerzynie. Od początku obie drużyny skupiły się na ofensywie.

Zawodnicy obu drużyn raz po raz pokonywali rywali. W 9. minucie, gdy do bramki trafił Adrian Kondratiuk na tablicy wyników widniał rezultat 7:7. Później na dwubramkową przewagę wyszli gospodarze, jednak chwilę później po rzucie Huberta Korneckiego to Wybrzeże miało bramkę zapasu.

Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 17:17. Po zmianie stron kibice zgromadzeni w leszczyńskiej hali nie oglądali już tylu bramek. Dwa razy z rzędu karnych nie wykorzystali gdańszczanie. Skorzystał na tym Real Astromal i po rzucie Marcina Tórza, w 35. minucie było 22:20 dla leszczynian.

Gdańszczanie bardzo szybko weszli na właściwe tory. Kilka piłek obronił Artur Chmieliński, a po rzucie Pawła Ćwiklińskiego na 17 minut przed końcem było 22:24. Do końca toczyła się wyrównana walka. W 58. minucie po rzucie Michała Bednarka, czerwono-biało-niebiescy prowadzili 27:26.

W samej końcówce gdańszczanie złapali jednak karę. Katem Wybrzeża był Tórz, który trafił trzy razy z rzędu do bramki Wybrzeża. Ostatecznie Real Astromal wygrał 29:27 i zrównał się punktami z Wybrzeżem. Co ciekawe ostatni mecz między tymi zespołami gdańszczanie wygrali aż 47:20.

Real Astromal Leszno - Wybrzeże Gdańsk 29:27 (17:17)

Real Astromal: Musiał, Kruk - Tórz 10, Łuczak 5, Wesołek 4, Giernas 3, Musiaczyk 3, Wierucki 2, Przekwas 2 oraz Jasiczek, Krystkowiak.