Puchar Polski kobiet: Emocje w Olkuszu, awans Korony (wyniki)

W środę zainaugurowana została I faza eliminacji do PGNiG Pucharu Polski kobiet. Miejsce w kolejnym etapie zmagań zapewniły sobie drużyny SPR-u Olkusz, Korony Handball Kielce oraz KPR-u Kobierzyce.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Pierwsza z wymienionych ekip awans do II fazy eliminacji zapewniła sobie dopiero po dogrywce, w której wiodącą rolę odegrała Katarzyna Kantor. SPR powrócił w środę z "dalekiej podróży", bowiem do przerwy przegrywał z MTS-em Żory aż 11:20.

Srebrne Lwice wraz z rozpoczęciem drugiej połowy rzuciły się do odrabiania strat i już po 20 minutach gry był remis 24:24. W dogrywce SPR wygrał 7:4, a w całym meczu triumfował 35:32. Liderkami olkuskiej drużyny były Paula Przytuła oraz Katarzyna Nowak, które zdobyły po 10 bramek.

Miejsce w kolejnej rundzie rozgrywek zapewniły sobie również KPR Kobierzyce oraz Korona Handball Kielce. Zespół ze stolicy województwa świętokrzyskiego okazał się lepszy od MKS-u AZS UMCS Lublin (30:24). Ekipa z Kobierzyc wygrała z kolei w Gubinie z miejscową Spartą 27:22.

Kolejny mecz I fazy eliminacji odbędzie się w czwartek (19 listopada) w Dąbrowie Białostockiej. Runda zakończona zostanie natomiast dopiero w drugiej połowie grudnia, bowiem na wtedy przełożony został mecz UKS Drwęcy Novar Lubicz ze Słupią Słupsk.

Środowe mecze I fazy eliminacji PGNiG Pucharu Polski kobiet:

Sparta Gubin - KPR Kobierzyce 22:27 (12:12)
Korona Handball Kielce - MKS AZS UMCS Lublin 30:24 (15:13)
SPR Olkusz - MTS Żory 35:32 (11:20; 28:28)

Pozostałe mecze I fazy eliminacji:

UKS Drwęca Novar Lubicz - Słupia Słupsk / 19.12.2015, godz. 16:00
KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - AZS AWF Warszawa / 19.11.2015, godz. 18:00