Miedź pozbawiona złudzeń po przerwie. Ostrovia nadal zaskakuje

Szczypiorniści KPR Ostrovia nie zamierzają oddać wygodnego fotela lidera I ligi grupy B. W sobotę podopieczni Krzysztofa Przybylskiego ograli mocną Siódemkę Miedź Legnica

Dawid Bilski

Lepiej w spotkanie weszli przyjezdni, którzy w 9. minucie prowadzili 5:2. W ostrowskim zespole zawodziła skuteczność. Do 13. minuty aż trzy rzuty karne obronił bramkarz Miedzi Łukasz Mazur.

Ostrovia po kwadransie gry odrobiła straty - 6:6. Mateusz Wojciechowski wpisał się na listę strzelców, ale duży udział przy tym trafieniu miał Piotr Bielec, który zatrzymał jednego z rywali na faulu ofensywnym. W 25. minucie gospodarze objęli pierwsze prowadzenie w meczu po bramce Krzysztofa Łyżwy - 11:10. Jak się później okazało, tego prowadzenia lider już nie oddał.

Po zmianie stron ciężar trafiania do siatki rywali na swoje barki wziął Damian Krzywda (6 bramek po przerwie), który zagrał najlepsze zawody w tym sezonie. Przy słabszej postawie liderów biało-czerwonych ważnym ogniwem w ataku był też Patryk Staniek. Legnicki zespół przez 8 minut nie potrafił zdobyć bramki i efekt był taki, że w 42. minucie Ostrovia prowadziła już 20:15.

Goście mieli jeszcze nadzieje na odwrócenie losów pojedynku po niezłej zmianie Bartosza Nastaja. Niespełna 5 minut przed końcową syreną przewaga gospodarzy zmalała do dwóch trafień, jednak lider nie pozwolił już swojemu przeciwnikowi na więcej i zwyciężył ostatecznie zasłużenie 28:23.

- Mieliśmy okazje, aby sobie ustawić to spotkanie, ale zawiodła nas skuteczność na początku meczu. Później nasza gra się unormowała. Cieszę się, że w drugiej połowie bardzo dobrze powalczyliśmy w obronie i do tego doszedł dobry atak - powiedział Krzysztof Przybylski, trener ostrowskiego zespołu.

KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - Siódemka Miedź Legnica 28:23 (13:13)

Ostrovia: Adamczyk, Marciniak, Foluszny - Krzywda 8, Kuśmierczyk 6, Łyżwa 5, Staniek 3, Tomczak 3, Wojciechowski 2, Bielec 1, Jaruzel, Kierzek, Stempniak, Klara, Śliwiński.

Karne: 0/3
Kary: 12 minut

Miedź: Mazur, Stachurski - Mosiołek 5, Nastaj 4/2, Płaczek 3, Szuszkiewicz 2, Antosik 2, Cegłowski 2/2, Będzikowski 2, Piwko 2, Czuwara 1, Wita, Majewski, Duda.

Karne: 4/6
Kary: 6 minut

Sędziowie: Artur Jędrycha (Dąbrowa Górnicza), Marcin Pytlik (Siemianowice Śląskie)