Niespodzianka w Lesznie. SMS ZPRP powstrzymał Real Astromal

Do sporej niespodzianki mogło dojść w Lesznie. Real Astromal tylko zremisował z SMS-em ZPRP Gdańsk. Zawodnicy znad morza mogli nawet wygrać mecz z drużyną z czołówki ligi.

Michał Gałęzewski

Po tym jak Real Astromal Leszno pokonał Wybrzeże u siebie i Polski Cukier Pomezanię w Malborku wydawało się, że mecz z SMS-em ZPRP to tylko formalność. Już pierwsze minuty pokazały, że licealiści nie chcą się poddawać. Po tym jak karnego celnie wykonał niepokonany z siódmego metra Arkadiusz Moryto, w 7. minucie było 4:2 dla SMS-u.

Później jednak podopieczni Ryszarda Kmiecika doszli do głosu. Rzucili pięć bramek z rzędu, a następnie konsekwentnie powiększali przewagę. Skuteczni byli Michał Przekwas i Dawid Wesołek. Na 9 minut przed końcem było już 14:8 dla Realu Astromal. Ostatecznie pierwszą połowę leszczynianie wygrali różnicą pięciu trafień.

Po zmianie stron przez długi czas na ustach kibiców byli dwaj zawodnicy SMS-u ZPRP - Arkadiusz Moryto i Szymon Sićko. Obaj w całym meczu rzucili 22 bramki. Do tego dobrze wyglądała gra gdańszczan w obronie i w 52. minucie po trafieniu Sićki, było już 23:21 dla SMS-u.

W końcówce miała miejsce wymiana ciosów Piotra Łuczaka i Moryty. Obaj rzucali bramka za bramkę. Celnym trafieniem na miarę remisu popisał się Łuczak i ostatecznie mecz zakończył się remisem 28:28. Dla SMS-u jest to duży sukces.

- Mam zastrzeżenia do pracy sędziów w końcówce spotkania, gdy prowadziliśmy różnicą dwóch bramek. Odgwizdali kroki, zabrali piłkę na kole. My graliśmy mecz życia. Jesteśmy dobrym zespołem i w końcu się podnieśliśmy. Gdyby nie to, w pięć minut moglibyśmy przegrywać różnicą dziesięciu bramek - powiedział Jan Prześlakiewicz, szkoleniowiec SMS-u.

Real Astromal Leszno - SMS ZPRP Gdańsk 28:28 (16:11)

Real Astromal: Musiał, Kruk, Skorupiński - Przekwas 7, Łuczak 7, Wesołek 5, Wierucki 4, Misiaczyk 2, Tórz 2, Szkudelski 1 oraz Jasiczek, Krystkowiak.