Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Rutenka kończy z grą w Katarze. Nowy klub wybierze po EHF Euro 2016

Tylko dwa miesiące trwała przygoda Siergieja Rutenki z katarską Lekhwiyą SC. Białoruski rozgrywający zakończył współpracę z klubem z Ad-Dauhy. - Nowy klub znajdę sobie dopiero po Mistrzostwach Europy 2016 - wyjaśnia.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

O przedwczesnym odejściu Rutenki z katarskiego zespołu poinformował portal Handball Planet. Jak tłumaczy na jego łamach białoruski rozgrywający, powodem zakończenia współpracy było niewywiązanie się przez działaczy Lekhwiyi z postanowień kontraktowych.

- Pozwolę sobie na żart: Lekhwiya SC - klub, który ma problem ze wszystkim, poza pieniędzmi - mówi Rutenka.

- Wypłata była jedyną rzeczą, którą otrzymałem zgodnie z kontraktem. Przez dwa miesiące żyłem w hotelu, czekając na mieszkanie i samochód od klubu, co pozwoliłoby mi sprowadzić rodzinę. Zaoferowano mi coś w zamian, ale nie mogłem się na to zgodzić. Zakończyliśmy więc kontrakt - wyjaśnia Rutenka.

Białorusin powrócił już do ojczyzny, a jeszcze w tym tygodniu wyjedzie do Barcelony, gdzie czeka na niego rodzina. Tam 34-latek będzie indywidualnie trenował aż do startu przygotowań reprezentacji Białorusi przed Mistrzostwami Europy 2016.

Rutenka nowy klub znajdzie sobie dopiero po styczniowym czempionacie. - Mój menedżer już teraz miał dla mnie ofertę jednego z europejskich klubów, ale zdecydowałem, że poczekam do stycznia. Na razie priorytetem są kadra i mistrzostwa - dodaje.

Lekhwiya była szóstym klubem w karierze 34-latka. Białorusin przygodę ze szczypiorniakiem rozpoczynał w Arkatronie Mińsk, a w kolejnych latach był graczem RK Gorenje Velenje, Celje Pivovarnej Lasko, BM Ciudad Real i Barcelony. Do ekipy ze stolicy Katalonii przeniósł się w 2009 roku za 700 tys. euro, co jest jednym z 10 najdroższych transferów w historii piłki ręcznej.

Źródło: handball-planet.com

Terminarz meczów Polaków na mistrzostwach świata:

21 stycznia:
Polska - Urugwaj (godz. 15:30)

23 stycznia:
Polska - Węgry (godz. 18:00)

25 stycznia:
Polska - Niemcy (godz. 20:30)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
handball-planet.com
Komentarze (2):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×