Rusza karuzela transferowa? Sigurdsson za Gensheimera w Lwach, Rivera do Barcelony!

Rhein-Neckar Löwen znalazło zastępstwo za Uwe Gensheimera? Do ekipy z Mannheim po pięciu latach powrócić ma Gudjon Valur Sigurdsson! Miejsce Islandczyka w FC Barcelona Lassa zajmie z kolei Valero Rivera.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

O transferach skrzydłowych informuje portal Handball Planet, który powołuje się na własne źródła w Hiszpanii.

Rhein-Neckar Löwen od kilku tygodni bezskutecznie szukało zastępstwa dla odchodzącego do Paris Saint-Germain HB Uwe Gensheimera. Na celowniku klubu znaleźli się początkowo Michael Guigou i Raul Santos, ale młody Austriak wybrał ofertę THW Kiel, a doświadczony Francuz pozostał w Montpellier.

Jak podaje Handball Planet, miejsce Gensheimera w zespole z Mannheim ma zająć Gudjon Valur Sigurdsson. Grający w Barcelonie Islandczyk to jeden z najlepszych lewoskrzydłowych na świecie. 36-latek w przeszłości był już zawodnikiem Lwów i teraz miałby powrócić do niemieckiej drużyny po pięciu latach.

W miejsce Sigurdssona FC Barcelona Lassa sprowadziłaby z kolei najlepszego lewoskrzydłowego Mistrzostw Świata 2015, Valero Riverę. Hiszpan gra obecnie dla HBC Nantes, ale do tego zespołu po zakończeniu sezonu z THW Kiel przeniesie się Dominik Klein.

Dla Rivery, podobnie jak w przypadku Sigurdssona, również byłby to powrót do byłego klubu. 30-latek jest wychowankiem FCB, barwy której reprezentował w latach 1998 - 2005.

Jeśli oba transfery te dojdą do skutku, bez wątpienia będą to jedne z hitów letniego okienka transferowego.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×