EHF Euro 2016: Świetna atmosfera we wrocławskiej Hali Stulecia

W fazie wstępnej EHF Euro 2016 we Wrocławiu goszczą zespoły Hiszpanii, Szwecji, Niemiec i Słowenii. Na trybunach Hali Stulecia nie brakuje kibiców wszystkich drużyn, którzy wspólnie tworzą doskonałą atmosferę.

Artur Długosz
Artur Długosz
PAP / Maciej Kulczyński

Jak na razie mecze w Hali Stulecia we Wrocławiu cieszą się sporym zainteresowaniem. Trybuny podczas spotkań są wypełnione praktycznie do ostatniego miejsca i nie brakuje na nich kibiców wszystkich drużyn, które biorą udział w EHF Euro 2016.

- To wspaniałe, że jest tu tylu naszych kibiców - mówił reprezentant Niemiec, Steffen Fath. Najgłośniejszą grupę tworzą jednak Słoweńcy, którzy żywiołowo dopingują swoich zawodników. Skradli oni nawet serca... wrocławskich cheerleaderek, które podczas jednego spotkań przez kilka minut wspólnie z fanami bawiły się na trybunach.

- Miło jest widzieć tylu kibiców ze Słowenii. Dali nam mnóstwo energii - mówił Słoweniec Matej Gaber. - We Wrocławiu czujemy się bardzo dobrze. Uros Zorman (zawodnik polskiego Vive Tauron Kielce - dop.red.) mówił nam, że Polska to miły kraj. Czuję się znakomicie - dodał.

Atmosferę na trybunach komplementowali także Szwedzi, których fanów również nie brakuje we Wrocławiu. - Nasi kibice dają nam duże wsparcie. Słyszymy ich cały czas. Jesteśmy im bardzo wdzięczni - stwierdził Jesper Nielsen. - Atmosfera jest bardzo dobra. To bardzo miłe, że jest tu tyle naszych kibiców - dodał Andreas Cederholm.

Artur Długosz z Wrocławia

 
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×