Piotr Grabarczyk oficjalnie w TuS N-Lübbecke

Po upadku HSV Hamburg Piotr Grabarczyk został bez klubu. Od kilku dni mówiło się o tym, że obrotowy przejdzie do TuS N-Lübbecke i ta informacja się potwierdziła.

Aneta Szypnicka-Staniec
Piotr Grabarczyk Newspix / Michał Nowak / Piotr Grabarczyk

Piotr Grabarczyk w trakcie trwania mistrzostw Europy powiedział, że o swojej przyszłości zdecyduje dopiero po zakończeniu turnieju. 33-letni zawodnik do Bundesligi przeszedł dopiero pół roku temu, jednak jego klub - HSV Hamburg z powodu ogromnych kłopotów finansowych musiał wycofać się z ligi.

Grabarczyk miał kilka propozycji, jednak ostatecznie wybrał ofertę TuS N-Lübbecke. Jego umowa będzie obowiązywała do 2017 roku. Głównym zadaniem Polaka ma być wzmocnienie obrony zespołu. W ostatnich tygodniach do drużyny dołączyli także inny defensor, Nikola Manojlović oraz młody rozgrywający Tom Wetzel. Od grudnia trenerem jest Goran Perkovac.

Po dwudziestu kolejkach TuS N-Lübbecke zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Bundesligi i walczy o utrzymanie w rozgrywkach. Do tej pory udało im się zebrać zaledwie dwa punkty.

Grabarczyk jest wychowankiem Warmii Olsztyn. Uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku, skąd trafił do Kielc. W stolicy województwa świętokrzyskiego spędził 14 lat. W żółto-biało-niebieskich barwach zdobył sześć złotych, dwa srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Polski, a także wygrał dziewięć Pucharów Polski. W sezonie 2012/2013 zajął trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Jego największym osiągnięciem w występach reprezentacyjnych jest wywalczenie brązowego medalu na mistrzostwach świata w Katarze.

W barwach TuS N-Lübbecke grało do tej pory sześciu Polaków - Bogdan Wenta, Sławomir Szmal, Michał Jurecki, Artur Siódmiak, Tomasz Tłuczyński i Paweł Niewrzawa.