Padła kaliska twierdza. Wymarzony początek rundy Wybrzeża

Inauguracja rundy rewanżowej I ligi piłkarzy ręcznych w Kaliszu nie przyniosła spodziewanych emocji. Wybrzeże Gdańsk pewnie pokonało miejscowy MKS 28:23, kontrolując przebieg spotkania.

Miłosz Marek

Podopieczni Damiana Wleklaka, marząc jeszcze o nawiązaniu walki o awans do Superligi nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów już na początku rundy rewanżowej. Konsekwentnie grające Wybrzeże swój cel zrealizowało. Do tej pory żadna z ekip nie wygrała w Kalisz Arenie. Gdańszczanie przerwali serię gospodarzy w naprawdę dobrym stylu.

Od samego początku kontrolowali boiskowe wydarzenia, jednak kluczowa dla losów pojedynku była końcówka pierwszej części gry. MKS często grał w przewadze, ale nie wynosił z tego wymiernych korzyści, a nawet przegrywał te okresy gry! Przyjezdni stosowali manewr z zawodnikiem wprowadzonym zamiast bramkarza, co przynosiło pożądany efekt.

Na domiar złego dla Wielkopolan, tuż przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Kobusiński. Gospodarze nie mogli pogodzić się z tą decyzją, a w końcówce ich straty wzrosły z dwóch do aż siedmiu trafień, kiedy to rzutem z biodra równo z syreną zapraszającą na przerwę popisał się Adrian Kondratiuk.

- Graliśmy dobrze w obronie. Nasz bramkarz obronił trochę piłek i to przełożyło się na wynik. Byliśmy ciut skuteczniejsi w obronie, to zadecydowało  - ocenił potyczkę Marcin Lijewski, asystent trenera Wybrzeża. Po zmianie stron kaliszanie starali się ambitnie niwelować straty, ale w momentach, kiedy zespół mógł poderwać się jeszcze do walki swoim kolegom wydatnie pomagał Patryk Plaszczak, golkiper gdańszczan.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem przewaga spadkowiczów z Superligi wynosiła aż osiem trafień. Skończyło się na rezultacie 23:28.

MKS Kalisz - Wybrzeże Gdańsk 23:28 (9:16)

MKS: Jarosz, Potocki - Galewski 5, Drej 4/2, Książek 3, Adamski 3, Bałwas 3. Wawrzyniak 1, Kobusiński 1, Gomółka 1, Czerwiński 1, Nieradko 1, Misiejuk, Nowakowski M., Sieg.