Liga Mistrzów: PSG zdobyło twierdzę w Zagrzebiu

Wróciły rozgrywki Ligi Mistrzów! W jedynym środowym meczu 11. kolejki Paris Saint-Germain HB pokonało na wyjeździe RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb 25:23. Mistrzowie Francji umocnili się na pozycji lidera grupy A.

Dla paryskiej ekipy środowy pojedynek był bardzo istotnym testem. Teren w Zagrzebiu, mimo iż miejscowe Prvo plinarsko društvo nie jest czołową ekipą, uważany jest za jeden z najtrudniejszych do zdobycia. Przed rokiem PSG poległo tam 24:25. W środę, marzący o grze w turnieju Final Four mistrzowie Francji, mieli więc udowodnić, że są już drużyną lepszą niż rok temu i gotową do gry o najwyższe cele.

Paryżanie nie zawiedli, jednak premierowe siedem minut rywalizacji należało do gospodarzy. PSG razili wówczas nieskutecznością - w pierwszych sześciu próbach zdobyli tylko jedną bramkę i w efekcie przegrywali 1:3. Losy rywalizacji odmieniło jednak kolejne siedem minut gry. W tym czasie francuska drużyna zamieniła na bramki wszystkie sześć okazji i po kwadransie gry prowadziła 7:5.

Wkrótce podopieczni Zvonimira Serdarusicia powiększyli przewagę. Po początkowym słabszym okresie przebudził się Mikkel Hansen, a w bramce kilka ładnych parad zanotował Thierry Omeyer (w końcówce pierwszej połowy miał jeszcze ponad 50-procentową skuteczność). W 22. minucie PSG wygrywało już 11:6, a tuż po przerwie jego przewaga wzrosła do siedmiu goli (20:13).

Gospodarze rzucili się w pogoń dopiero w ostatnim kwadransie. Strzałem w dziesiątkę okazała się zmiana systemu obrony na 3:2:1, co poważnie utrudniło poczynania mistrzów Francji. W 53. minucie po trafieniu Tina Kontreca PPD traciło do rywali już tylko trzy bramki (21:24), ale mimo dogodnych okazji nie zdołało już odwrócić losów meczu. Zwycięstwo PSG przypieczętował w 58. minucie Luc Abalo.

Dzięki wygranej w Zagrzebiu gracze Serdarusicia umocnili się na 1. miejscu w tabeli grupy A. Paryżanie na trzy serie gier przed końcem fazy grupowej mają dwa oczka przewagi nad Flensburgiem i o trzy punkty więcej od MVM Veszprém.

11. kolejka Ligi Mistrzów, grupa A:

RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb - Paris Saint-Germain HB 23:25 (10:15) Najwięcej bramek: dla PPD Zagrzeb - Stipe Mandalinić 5, Zlatko Horvat, Domagoj Pavlović, Luka Sebetić - po 4; dla PSG - Mikkel Hansen 7, Luc Abalo, Nikola Karabatić, Daniel Narcisse, Igor Vori - po 3.