Puchar Niemiec: Rhein-Neckar ostatnim uczestnikiem turnieju Final Four

Szczypiorniści Rhein-Neckar Löwen jako ostatnia drużyna awansowali do turnieju Final Four Pucharu Niemiec. Ekipa z Mannheim w powtórzonym meczu z MT Melsungen wygrała na własnym parkiecie 26:23 (12:11).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Środowy mecz w Mannheim był drugą odsłoną rywalizacji Lwów z Melsungen. Pierwsza - rozegrana w grudniu zeszłego roku, zakończyła się sędziowskim skandalem. Prowadzący zawody arbitrzy na kilka sekund przed końcem meczu przyznali Rhein-Neckar rzut karny za faul jednego z graczy MT na połowie rywala. Dzięki temu ekipa z Mannheim wygrała wówczas jedną bramką, ale działacze Melsungen złożyli protest do DHB, a krajowa federacja przyznała im rację. Mecz musiał zostać powtórzony.

Tym razem wszystko przebiegło zgodnie z przepisami. Rhein-Neckar pokonało Melsungen, głównie dzięki świetniej postawie Mikaela Appelgrena (32-procentowa skuteczność) oraz sześciu bramkom wracającego do dobrej formy Patricka Groetzkiego. Na 10 minut przed końcem meczu Lwy miały pięć bramek przewagi (22:17) i nie pozwoliły już rywalom odwrócić losów rywalizacji.

Zespół Nikolaja Jacobsena uzupełnił tym samym grono uczestników Final Four. Wcześniej do finałowego turnieju awansowały SC Magdeburg Andrzeja Rojewskiego i braci Tomasza i Macieja Gębalów, SG Flensburg-Handewitt oraz Bergischer HC, którego graczem jest Maciej Majdziński.

Turniej Final Four DHB Pokal rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia - 1 maja. Pary półfinałowe nie są jeszcze znane. Trofeum bronią gracze z Flensburga, którzy przed rokiem pokonali Magdeburg po serii rzutów karnych.