Bundesliga: Andrzej Rojewski wreszcie trafia, przełamanie Magdeburga

Andrzej Rojewski blisko pół roku czekał na gola w Bundeslidze. Polak zdobył bramkę w meczu z TuS N-Lubbecke, a SC Magdeburg wygrał po raz pierwszy od pięciu spotkań.

Kamil Kołsut

Zespół Rojewskiego złą passę przerwał w starciu z ostatnim zespołem Bundesligi. Magdeburg dominował na parkiecie przez całe spotkanie, zwyciężając wysoko i zasłużenie (33:21). Polak oddał trzy rzuty, z których bramką zakończył jeden. Grający w zespole rywali Piotr Grabarczyk dostał żółtą kartkę i dwuminutową karę.

Bohaterami SCM byli doświadczeni snajperzy: Robert Weber i Michael Damgaard. Swój udział w wysokim zwycięstwie miał także Jannick Green, którzy rzuty rywali bronił z 37-procentową skutecznością.

Wysokie zwycięstwo nad SC DHfK Lipsk odniósł SG Flensburg-Handewitt (35:28). Do przerwy obie drużyny dzieliło wprawdzie tylko jedno trafienie, druga połowa należała już jednak do gospodarzy. Dziewięć bramek zdobył skrzydłowy, Lasse Svan Hansen. SGF dzięki wygranej do lidera tabeli traci już tylko punkt.

Po porażkach z Rhein-Neckar Löwen i HSG Wetzlar komplet punktów zdobyli piłkarze ręczni Frisch Auf! Göppingen. Gospodarze w meczu ligowych sąsiadów pewnie ograli TSV Hannover-Burgdorf, awansując w tabeli na siódme miejsce. Popis skuteczności dał Lars Kaufmann (7/8), a kolejne rzuty karne (w sumie aż sześć) na gole z zimną krwią zamieniał Marcel Schiller.