Liga Mistrzów: Remis w starciu Skjern Handbold z Mieszkowem Brześć

W pierwszym meczu play-off o udział w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów duński Skjern Handbold zremisował u siebie z białoruskim Mieszkowem Brześć 31:31.

Wiktor Gumiński

Mieszkow Brześć przystąpił do tego spotkania jako zwycięzca grupy C, natomiast Skjern Handbold ukończył zmagania w grupie D na 2. miejscu.

W mecz lepiej weszli jednak gospodarze, których grę napędzały liczne trafienia prawoskrzydłowego Rene Rasmussena. Zawodnik ten już do przerwy miał na swoim koncie 6 bramek (łącznie 10), a jego drużyna na półmetku rywalizacji prowadziła 17:14.

Jako że Rasmussen otrzymywał solidne wsparcie ze strony obrotowego Bjarte Myrhola (7 trafień), jeszcze w 43. minucie Skjern wygrywał 24:22. Ambitnie walczący goście, grający bardzo ostro w obronie (18 minut na ławce kar), nie spasowali jednak do samego końca, dzięki czemu zanotowali ostatecznie rezultat stawiający ich w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem (5 marca).

Dobre wrażenie w szeregach Mieszkowa pozostawił po sobie były obrotowy Vive Targów Kielce Rastko Stojković, autor 8 goli.

Skjern Handbold - Mieszkow Brześć 31:31 (17:14)

Najwięcej bramek: dla Skjern - Rene Rasmussen 10, Bjarte Myrhol 7; dla Mieszkowa - Rastko Stojković 8, Maksim Babiczew 4, Dainis Kristopans 4, Ljubo Vukić 4