Francja: Remis Nimes, czołówka odjeżdża ekipie Podsiadły

Trwa słaby okres USAM Nimes Gard, którego zawodnikiem jest Paweł Podsiadło. W środowym meczu 20. kolejki ligi francuskiej (LNH) zespół Polaka tylko zremisował na własnym parkiecie z niżej notowanym US Ivry 28:28 (14:16).

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Newspix

Dla Nimes był to już trzeci remis w sezonie. Drużyna z południowo-wschodniej Francji od początku lutego jest w dołku - z siedmiu rozegranych meczów przegrała aż pięć (cztery w LNH), przez co w ligowej tabeli osunęła się na 10. pozycję.

W środę strata Nimes do trzeciego Montpellier Agglomeration HB wzrosła już do pięciu punktów. Drużyna Pawła Podsiadły może mówić o pechu - po słabej pierwszej połowie starcia z US Ivry (14:16), w drugiej części meczu przejęła inicjatywę i była na dobrej drodze do zwycięstwa. W 53. minucie USAM wygrywało jeszcze 26:23, ale w końcówce goście zdołali doprowadzić do remisu.

Podsiadło, który otrzymał powołanie na rozpoczynające się 1 kwietnia zgrupowanie reprezentacji Polski (dołączy do drużyny 3 kwietnia), zdobył w środowym meczu dwie bramki. Polak oddał sześć rzutów.

Kolejnym ligowym rywalem Nimes będzie US Creteil HB, które z dorobkiem 22 punktów zajmuje 6. lokatę.