Słupia - SPR Olkusz: Faworytki bez litości dla młodych gospodyń

Słupia Słupsk w której dużą część składu stanowiły bardzo młode zawodniczki przegrała z SPR-em Olkusz 30:38. Aż 12 bramek dla zespołu gości rzuciła Alicja Zacharska.

Michał Gałęzewski

Zdecydowanymi faworytkami sobotniego starcia były olkuszanki, które miały w tabeli osiem punktów więcej. Gospodynie potrafiły przeciwstawić się jedynie na samym początku. Gdy w 5. minucie trafiła Anna Ilska, był remis 3:3. Później jednak z akcji na akcję zaczął odjeżdżać SPR. Słupia nie wykorzystała w pierwszej połowie wszystkich pięciu karnych, a gdy w 21. minucie trafiła Paula Przytuła, olkuszanki prowadziły już 13:6. Jak się okazało, było już praktycznie po meczu.

Do przerwy, mimo ciągłych kłopotów z rzutami z siódmego metra, Słupia starała się zminimalizować stratę. Skuteczna była wypożyczona z Vistalu Gdynia Jagoda Błaszkowska, która w całym spotkaniu rzuciła siedem bramek. Po trafieniu Katarzyny Cieśli, do przerwy widniał rezultat 12:19.

Po zmianie stron zawodniczki z Pomorza Środkowego zmniejszyły stratę do pięciu bramek, jednak wciąż SPR kontrolował sytuację na boisku. Dobrze grały Paula Przytuła i Alicja Zacharska. W końcu na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem, gdy trafiła Klaudia Wójcicka, SPR Olkusz wyszedł na rekordowe prowadzenie - 37:26.

Słupia Słupsk zdołała w samej końcówce rzucić cztery bramki z rzędu, jednak o odrobieniu straty nie było mowy. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 30:38 i SPR jest wciąż w grze o awans.

Słupia Słupsk - SPR Olkusz 30:38 (12:19)

Słupia: Łoś, Kurnicka - Błaszkowska 7, Łazańska 4, Budnicka 4, Ilska 4, Cieśla 3, Granicka 3, Wiśniewska 2, Malankowska 1, Bogacka 1, Jaworska 1 oraz Domaros, Kara.