MTS Kwidzyn - SMS ZPRP: Gra w ataku wielkim atutem kwidzynianek

MTS Kwidzyn pokazał się z bardzo dobrej strony podczas sobotniego meczu. Zawodniczki z Pomorza pewnie pokonały SMS ZPRP Płock, który dotąd miał dużo lepszy bilans.

Michał Gałęzewski
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

Obie drużyny są oparte na zawodniczkach uczących się jeszcze w liceum. MTS Kwidzyn ogrywa swoje wychowanki, natomiast SMS ZPRP ma w kadrze wyróżniające się szczypiornistki z całej Polski. To jednak zespół Edyty Majdzińskiej od początku nadał ton spotkaniu. Gdy w 10. minucie trafiła Joanna Gędłek, było już 7:4 dla gospodyń.

To nie było jednak wszystko, na co tego dnia było stać kwidzynianki. Bardzo szybko MTS wyszedł na pięciobramkowe prowadzenie. Co prawda atakować starały się Aleksandra Rosiak i Klaudia Cygan, lecz to było za mało. Tuż przed przerwą gospodynie włączyły piąty bieg i ostatecznie tę część spotkania wygrały 20:13 po rzucie Malwiny Hartman.

Po zmianie stron świetnie grała Alicja Pękala. Chwilę później jej śladem poszły też inne zawodniczki MTS-u Kwidzyn. W końcu gdy trafiła Hartman, w 41. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 27:16. Stało się jasne, że nic nie może już zagrozić świetnie dysponowanym tego dnia szczypiornistkom.

Co prawda SMS ZPRP Płock zdołał zmniejszyć szybko stratę do dziewięciu bramek, jednak o odrobieniu całej nie mogło być mowy. Na najwyższe prowadzenie MTS wyszedł w 51. minucie, gdy skutecznym rzutem popisała się Sylwia Kowalska. Wówczas było już 33:21.

Ostatecznie MTS Kwidzyn wygrał 37:28, dzięki czemu przesunął się w ligowej tabeli. Po porażce SMS ZPRP Płock ma już tylko teoretyczne szanse na to, by na koniec sezonu znaleźć się na ligowym podium.

MTS Kwidzyn - SMS ZPRP Płock 37:28 (12:7)

MTS: Winiewska, Bielak - Pękala 8, Świerczek 8, Gędłek 6, Hartman 4, Kowalska 3, Szynkaruk 2, Siuda 2, Zawalich 1, Pakalska 1, Orlich 1, Chmara 1 oraz Zagórska, Rybska, Pożoga.