KSZO - Olimpia: Wicelider poległ w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gospodarze uniknęli baraży

Ostrowieccy szczypiorniści pokonali przed własną publicznością drużynę MKS-u Olimpii Piekary Śląskie 29:23. Pokonanie wicelidera rozgrywek to spora niespodzianka, tym bardziej, że KSZO walczył o uniknięcie baraży.

Anna Soboń
Anna Soboń

Wynik spotkania pomiędzy KSZO Odlewnią Ostrowiec Świętokrzyski i MKS-em Olimpią Piekary Śląskie otworzyli goście, ale szybko wyrównał Maciej Jeżyna. Oba zespoły zdobywały bramki jedna za drugą i żadna ekipa nie pozwoliła rywalowi odskoczyć na kilka goli. Po kwadransie gry ekipa gospodarzy prowadziła 8:7, a przyczynił się do tego w sporej mierze Karol Szewczyk, który świetnie spisywał się w ostrowieckiej bramce. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy podopieczni trenera Aleksandra Malinowskiego odskoczyli rywalom po pięknym lobie Michała Kality na siedem trafień i do przerwy już tego nie oddali (19:12).

Drugą połowę ekipa gospodarzy zaczęła bardzo źle i po pięciu minutach Olimpia odrobiła aż cztery bramki. Dopiero rzut karny w wykonaniu Pawła Kwiatkowskiego przełamał niemoc miejscowych (20:16). Kiedy kolejne trafienia zaliczyli Bartosz Sękowski i Dmitrij Afanasjew, szkoleniowiec gości zmuszony był poprosić o czas. Niewiele to jednak pomogło, bo sytuacje na boisku kontrolowała ekipa pomarańczowo-czarnych i na kwadrans przed końcem meczu KSZO prowadził 23:17.

Na sześć minut przed końcem nie zwalniał tempa, a piękną akcje zakończona strzałem pod poprzeczkę popisał się Sękowski (26:18). Chwilę później z kontry bramkę zdobył Mateusz Czapla, ale na kolejną nie było już szans, gdyż między słupkami błyszczał Szewczyk. Ostatnie minuty to już rewelacyjna zabawa ostrowieckich kibiców, bo uzyskana przewaga gospodarzy była na tyle duża, że nikt i nic nie było w stanie zabrać zwycięstwa KSZO. Tym samym podopieczni trenera Malinowskiego uniknęli baraży i są spokojni o ligowy byt na kolejny sezon.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 29:23 (19:12)

KSZO: Szewczyk, Piątkowski - Jeżyna 4, Fugiel 1, Sękowski 7, Bajwoluk, Afanasjew 7, Kwiatkowski 5, Wojkowski 1, Kalita 4.

Karne: 1/3.
Kary: 8 min.

Olimpia: Zemelka, Kot - Płonka 2, Parzonka, Chromy 6, Włoka, Fidyt 2, Cieślik 3, Rosół, Gogola 1, Kowalski 5, Kowalczyk, Miłek, Kempys 2, Czapla 3.

Karne: 3/3.

Kary: KSZO 8 minut (Jeżyna, Sękowski, Afanasjew, Wojkowski - po 2 min.). Olimpia 8 minut (Chromy, Cieślik, Rosół, Gogola - po 2 min.).