Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nici z awansu? Olkusza nie stać na Superligę

Piłkarki ręczne SPR Olkusz jeszcze kilka dni temu cieszyły się z awansu do PGNiG Superligi. Wygląda na to, że korki od szampana wystrzeliły zbyt wcześnie.
Maciej Madey
Maciej Madey

Rywalizacja na pierwszoligowym froncie w sezonie 2015/16 była niezwykle zacięta. Do ostatniej kolejki w grze o awans do Superligi pozostawały KPR Kobierzyce i SPR Olkusz. Zespoły zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku, a niepodważalnie lepsze były olkuszanki (32:26). Okazuje się jednak, że radość zawodniczek i sztabu szkoleniowego była przedwczesna. Na awans sportowy było stać zespół, ale na awans organizacyjny i finansowy nie stać klubu.

Z naszych informacji - już kilka tygodni temu - wynikało, że działacze klubu z Małopolski poważnie zastanawiają się nad tym, czy w razie awansu do wyższej klasy... zrezygnować z niego. Występy w Superlidze wiązałyby się z o wiele większymi nakładami finansowymi, konieczne byłyby również wzmocnienia kadrowe. Sponsora, zdolnego zapewnić budżet na miarę ekstraklasy nie udało się znaleźć, a większych środków nie było w stanie zapewnić miasto.

Co ciekawe, włodarze SPR nie informowali o tym zespołu, by nie studzić jego zapału w trakcie ligowych zmagań. Olkuszanki szły więc jak burza, ale wszystko wskazuje na to, że ich starania pójdą na marne.

W czwartek próbowaliśmy skontaktować się z władzami SPR, ale bezskutecznie. Oficjalne stanowisko w sprawie prezes Marcin Kubiczek ma zaprezentować jeszcze w tym tygodniu. Niektórzy twierdzą, że nadal tli się szansa na to, by drużynie "Srebrnych Lwic" udało się wziąć udział w rozgrywkach Superligi w przyszłym sezonie. To jednak mało realne, bo do dopięcia budżetu może brakować około 300 tys. złotych.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (4):
 • Poeta Zgłoś komentarz
  Ciekawe jak prezesik spojrzy w oczy kibicom i mieszkańcom Olkusza którzy dopingowali SPR przez ostatnie kilka lat
  • mati550 Zgłoś komentarz
   Ciekawe, co w takim razie z obsadzeniem tego miejsca w Superlidze- czy 12. zespół uratuje się przed spadkiem( najprawdopodobniej Kościerzyna), czy skorzysta na tym przegrany barażu.
   • Poeta Zgłoś komentarz
    Czy ja dobrze widzę na oczy wypowiedź Prezesa: Na awans organizacyjny i finansowy nie stać klubu!! To tak jakby prezesik sam na siebie bat ukręcił dając do zrozumienia opinii publicznej
    Czytaj całość
    że on i zarząd są nie udolni w zarządzaniu klubem i szukaniu sponsorów. To za co to towarzystwo wzajemnej adoracji bierze pieniądze ?
    • vrc Zgłoś komentarz
     Piłka ręczna kobiet w tym kraju to "chora" dyscyplina Drużyna narodowa 2 × 4 na Świecie a kluby dalej ledwo zipia Zdobywasz sportowo ciężką praca awans a nie ma kasy na granie Chyba
     Czytaj całość
     nigdy się to nie zmieni bo lepiej dawac kase na kopana, żużel i siatkę - mało skomplikowane dyscypliny
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×