WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Nici z awansu? Olkusza nie stać na Superligę

Piłkarki ręczne SPR Olkusz jeszcze kilka dni temu cieszyły się z awansu do PGNiG Superligi. Wygląda na to, że korki od szampana wystrzeliły zbyt wcześnie.
Maciej Madey
Maciej Madey

Rywalizacja na pierwszoligowym froncie w sezonie 2015/16 była niezwykle zacięta. Do ostatniej kolejki w grze o awans do Superligi pozostawały KPR Kobierzyce i SPR Olkusz. Zespoły zmierzyły się w bezpośrednim pojedynku, a niepodważalnie lepsze były olkuszanki (32:26). Okazuje się jednak, że radość zawodniczek i sztabu szkoleniowego była przedwczesna. Na awans sportowy było stać zespół, ale na awans organizacyjny i finansowy nie stać klubu.

Z naszych informacji - już kilka tygodni temu - wynikało, że działacze klubu z Małopolski poważnie zastanawiają się nad tym, czy w razie awansu do wyższej klasy... zrezygnować z niego. Występy w Superlidze wiązałyby się z o wiele większymi nakładami finansowymi, konieczne byłyby również wzmocnienia kadrowe. Sponsora, zdolnego zapewnić budżet na miarę ekstraklasy nie udało się znaleźć, a większych środków nie było w stanie zapewnić miasto.

Co ciekawe, włodarze SPR nie informowali o tym zespołu, by nie studzić jego zapału w trakcie ligowych zmagań. Olkuszanki szły więc jak burza, ale wszystko wskazuje na to, że ich starania pójdą na marne.

W czwartek próbowaliśmy skontaktować się z władzami SPR, ale bezskutecznie. Oficjalne stanowisko w sprawie prezes Marcin Kubiczek ma zaprezentować jeszcze w tym tygodniu. Niektórzy twierdzą, że nadal tli się szansa na to, by drużynie "Srebrnych Lwic" udało się wziąć udział w rozgrywkach Superligi w przyszłym sezonie. To jednak mało realne, bo do dopięcia budżetu może brakować około 300 tys. złotych.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio (źródło TVP)

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Poeta 0
  Ciekawe jak prezesik spojrzy w oczy kibicom i mieszkańcom Olkusza którzy dopingowali SPR przez ostatnie kilka lat
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Grieg 0
  Sądząc z regulaminu rozgrywek na bieżący sezon, w ekstraklasie zagra drużyna, która przegrała baraż, chyba że związek podejmie decyzję przewidzianą w pkt. 5 poniżej:

  "§ 6. Zasady spadku i awansu
  PGNiG Superliga Kobiet
  1. Drużyna, która w rozgrywkach PGNiG Superligi zajmie XII miejsce, definitywnie spada do I ligi.
  (...)
  4. Jeżeli przed rozpoczęciem rozgrywek kolejnego sezonu drużyna wycofa się z nich, a nie zachodzą okoliczności opisane w § 3 ust. 3, to wówczas prawo uczestnictwa w tych rozgrywkach przysługuje drużynie, która przegrała baraż o PGNiG Superligę.
  5. W przypadkach szczególnych, nieprzewidzianych postanowieniami ust. 1 – 4, w sprawach spadków i awansów decyzję podejmuje KOL ZPRP."

  mati550 Ciekawe, co w takim razie z obsadzeniem tego miejsca w Superlidze- czy 12. zespół uratuje się przed spadkiem( najprawdopodobniej Kościerzyna), czy skorzysta na tym przegrany barażu.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • mati550 0
  Ciekawe, co w takim razie z obsadzeniem tego miejsca w Superlidze- czy 12. zespół uratuje się przed spadkiem( najprawdopodobniej Kościerzyna), czy skorzysta na tym przegrany barażu.
  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×