Kontuzja Marcina Lijewskiego, skuteczny Jurasik

HSV Hamburg pokonał w ramach 21. kolejki Bundesligi TSV Dormagen 33:17 i awansował na trzecią pozycję w tabeli. Niestety groźnie wyglądającego urazu nabawił się Marcin Lijewski, którego występ w marcowych meczach reprezentacji Polski tym samym stoi pod dużym znakiem zapytania.

Wojciech Jabłoński

Polski rozgrywający już w pierwszej połowie z pomocą lekarzy musiał opuścić boisko i z podejrzeniem urazu więzadeł krzyżowych w lewym kolanie został odwieziony do szpitala. Tam zostaną wykonane dalsze badania, które mają stwierdzić, na ile groźny jest uraz najlepszego prawego rozgrywającego ostatnich mistrzostw świata. Przed opuszczeniem boiska poplarny "Lijek" zdążył trzykrotnie pokonać bramkarza TSV Dormagen. Sam mecz był praktycznie pojedynkiem bez historii. Gospodarze od pierwszych minut narzucili swoje tempo gry, co dało im prowadzenie do przerwy 13:7. Po zmianie stron zawodnicy HSV systematycznie powiększali przewagę, ostatecznie zwyciężając 33:17. Najskuteczniejszymi zawodnikami meczu byli skrzydłowi HSV: Stefan Schroeder oraz Hans Lindberg, którzy zdobyli kolejno osiem i sześć bramek.

Drugiej z rzędu porażki doznali zawodnicy Rhein-Neckar Lowen. Po niepowodzeniu w pojedynku z Chambery Savoie w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów, tym razem podopieczni Wolfganga Schwenke przegrali na wyjeździe z TBV Lemgo 28:34. Mecz od początku toczył się pod dyktando gospodarzy, w których barwach po raz pierwszy zaprezentował się Holger Glandorf. Gospodarze już w pierwszej części gry osiągnęli kilkubramkową przewagę, która w 26. minucie sięgnęła sześciu trafień. Po zamianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na nic zdały się popisy strzeleckie najskuteczniejszego gracza meczu Mariusza Jurasika, który zdobył jedenaście bramek. W spotkaniu tym wystąpili także pozostali Polacy reprezentujący barwy Lwów. Karol Bielecki zapisał na swoim koncie dwa trafienia, natomiast Grzegorz Tkaczyk trzy. Bramki gości strzegł Sławomir Szmal. Ostateczna porażka z Lemgo 28:38 zepchnęła Lwy na szóstą pozycję w tabeli.

W innym sobotnim spotkaniu Frisch Auf Göppingen z Adamem Weinerem w składzie pokonało HSG Wetzlar 25:20.

W tygodniu odbyły się pozostałe spotkania 21. kolejki, w których obyło się bez niespodzianek. Dla Nordhornu trzykrotnie trafił Piotr Przybecki. Jego zespół pokonał 32:21 Stralsunder HV, dla którego jedną bramkę zdobył Mirosław Gudz.

W niedzielę natomiast Fuchse Berlin Michała Kubisztala i Bartłomieja Jaszki podejmie we własnej hali ostatnią drużynę w tabeli TUSEM Essen.

Frisch Auf Göppingen - HSG Wetzlar 25:20

Na prowadzeniu nadal pozostaje THW Kiel z ośmioma punktami przewagi nad TBV Lemgo. Na trzecie miejsce awansował HSV Hamburg, który podobnie jak czwarty S.C. Magdeburg ma jeden mecz zaległy.