Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Spokojne lato w Piekarach Śląskich. Drobne zmiany w Olimpii MEDEX

Olimpia MEDEX Piekary Śląskie nie przejdzie większych zmian przed startem sezonu 2016/17. Do trzeciej drużyny minionych rozgrywek I ligi gr. B dołączy jedynie siedmiu wychowanków.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

- Moim celem było utrzymanie obecnej kadry i to się udało. Do składu dołączymy też naszych wychowanków, którzy w poprzednim sezonie byli trzecią drużyną w Polsce, a teraz skończyli wiek juniora - wyjaśnia prezes klubu, Mateusz Ludyga.

W Olimpia MEDEX lato mija spokojnie. Kadrowo drużyna ma już praktycznie zamknięty skład. Nową umowę podpisał człowiek-instytucja, Mariusz Kempys. - Na nowych graczy spoza Piekar nie było nas po prostu stać. I z tego powodu nie pchaliśmy się też do Ligi Zawodowej. Wiedzieliśmy jakie są warunki i nie dalibyśmy rady - dodaje Ludyga, którego klub otrzymał zaproszenie do rozgrywek od włodarzy ligi.

Spore nadzieje sternicy i sztab szkoleniowy wiążą ze wspomnianymi już wychowankami. - Liczymy na nich. W zeszłym sezonie w mistrzostwach Polski wywalczyli brązowe medale. Naprawdę, takie roczniki trafiają się niezwykle rzadko - mówi Ludyga.

Już w poprzednim sezonie debiuty w I lidze zanotowali Mateusz Cieślik, Łukasz Gogola, Mateusz Czapla oraz Patryk Miłek. Teraz wszyscy na stałe dołączą do I drużyny. Treningi z seniorskim zespołem rozpoczną ponadto Damian Ludyga, Bartosz Jaksik oraz Łukasz Kucharczyk.

Kto opuści drużynę? Niepewna jest przyszłość Tomasza Kurzawy oraz Łukasza Włoki. Pierwszy nie grał już w minionym sezonie ze względu na uraz kolana. Drugi z kolei ma problemy zdrowotne i od jego formy zależne jest to, czy będzie w zespole.

ZOBACZ WIDEO Kraśnicki: Leszek Krowicki to najlepszy kandydat (źródło TVP)
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • kolo Zgłoś komentarz
  No wreszcie wcześniej grały stare pryki za zasłógi zamiast młodzi zawodnicy grali emeryci za zasługi ,tak zmarnowało się wielu wychowanków klubu dzięki trenerowi G....ka pozdrawiam ):
  Czytaj całość
  I wielu innym trenerom lepiej było zatrudnić emerytów z ZAbrza niż stawiać na młodzież. Pozdrawiam trenera G... ):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×