Pewne zwycięstwo Startu - relacja z meczu Strat Elbląg - AZS AWFiS Gdańsk

Po stojącym na niskim poziomie widowisku, obfitującym w wiele błędów i niewykorzystanych sytuacji, Start pokonał akademiczki z Gdańska 39:24. Tylko przez pierwszy kwadrans spotkania podopieczne Jerzego Cieplińskiego dotrzymywały kroku elbląskiej ekipie.

Łukasz Stradomski

Pierwsze minuty spotkania to wyrównane starcie. Wynik meczu otworzyła skrzydłowa gospodyń Katarzyna Cekała, następne minuty to walka bramka za bramkę. W 8 minucie po trafieniach Doroty Kowalewskiej AZS prowadził 6:4. To było ostatnie prowadzenie ekipy gości w tym spotkaniu. Po sześciu bramkach z rzędu drużyny Startu, w 16 minucie było już 10:6. Druga część pierwszej odsłony to popis Hanny Sądej która rzuciła pięć bramek w krótkim odstępie czasu. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 19:11 dla gospodyń.

W drugiej połowie podopieczne Andrzej Drużkowskiego stopniowo powiększały prowadzenie i w 40 minucie po trzech bramkach z rzędu dobrze dysponowanej Hanny Sądej prowadziły 25:14. Młode zawodniczki gdańskiego zespołu zupełnie nie radziły sobie z wysuniętą obroną Startu, popełniając proste błędy co bezwzględnie wykorzystywały elblążanki. W 50 minucie po bramce skrzydłowej EKS-u Magdaleny Dolegało na tablicy świetlnej widniał wynik 30:18 dla Startu. Pod koniec spotkania trener ekipy elbląskiej dał pograć wszystkim swoim zawodniczkom wpuszczając je na parkiet. Jednak nie odbiło się to negatywnie na wyniku i ostatecznie Start pokonał młode piłkarki gdańskiego AZS-u 39:24.

- Psychicznie ciężko było grać przeciwko swojemu zespołowi, ale gra to gra i trzeba było wziąć się w garść. Zespół AZS-u nie zależnie w jakim był, jest i będzie składzie to zawsze będzie walcząca ekipa i zostawi zdrowie na parkiecie - w krótkich słowach podsumowała spotkanie była zawodniczka drużyny z Trójmiasta - Yevheniya Knoroz.

EKS Start Elbląg - AZS AWFiS Gdańsk 39:24 (19:11)

Start: Miecznikowska, Górecka. Cekała 1, Pełka-Fedak 1, Frąckiewicz 6, Dolegało 5, Tutaj 5, Szklarczuk 2, Sądej 10, Mihdailova 4, Knoroz 5, Wiśniewska.

Karne: 0/3. Kary: 6min.

AZS AWFiS: Brzezińska. Kordunowska 8, Neumann 1, Kowalewska 8(2), Matejaszczyk, Wójcik 1, Drobińska, Cięciwa 1, Malich 1, Taczyńska 4.

Karne: 2/2. Kary: 4min.