Memoriał im. Weryńskiego: Tatran Preszow ograł gospodarzy, udany pościg Górnika Zabrze

Uczestnik Ligi Mistrzów, Tatran Preszów, ukraiński ZTR Zaporoże, Górnik Zabrze i gospodarze, Stal Mielec, sprawdzają formę w IV Memoriale im. Weryńskiego.

Marcin Górczyński
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Na inaugurację turnieju mielczanie spotkali się z Tatranem Preszów. Po dobrym początku i trzybramkowym prowadzeniu do głosu doszedł słowacki zespół. Świetnie prezentował się Jakub Hrstka, a kroku wyżej notowanym rywalom próbował dotrzymać Michał Krygowski. Bramki rozgrywającego sprawiły, że Stal na przerwę zeszła z trzema golami straty.

Im dłużej trwał mecz, tym dominacja Tatranu uwidaczniała się bardziej. Uczestnik Ligi Mistrzów w końcówce odjechał gospodarzom na dziewięć bramek i pewnie zwyciężył 35:26. Więcej emocji w rywalizacji ZTR-u Zaporoże z Górnikiem Zabrze.

Ukraiński zespół jest w zupełnie innym okresie przygotowań i miało to odzwierciedlenie na boisku. ZTR początkowo nie radził sobie z Michałem Adamuszkiem, ale w drugiej fazie pojedynku przejął inicjatywę. Ukraińcy w 48 minucie prowadzili już nawet 26:20. Wtedy do pogoni zerwał się Górnik. Seria trafień Adamuszka i Macieja Ścigaja sprawiła, że podopieczni Mariusza Jurasika doprowadzili do remisu 27:27.

Stal Mielec - Tatran Preszow 26:35 (14:17)

Stal: Barnaś, Lipka, Łukawski - Wilk 3, Krępa 4, Janyst 3, Wypych 1, Rusin, M. Gasin, Kłoda 3, Kirilenko 4, Dementiew, Basiak, Kawka, Krygowski 7, Chodara 1,

Tatran: Braznyk, Chupryna - Rabek 1, Sarpataky, Humenansky 2, Vucko 2, Hrstka 10, Krok 6, Sadowyj 8, Urban 4, Pekar, Cip 2, Peskow, Janković, Tsarapkin.

ZTR Zaporoże - Górnik Zabrze 27:27 (15:14)

ZTR: Derewiankin, Kriuczkow 1 - Akimienko 10, Artemenko 2, Popow, Zwiezdow, Isanczuk 6, Honczarow 1, Bereżnow, Konstantinow 1, Macharaszwili 2, Tilte, Ganczew 3, Strelnikow 1.

Górnik: Kornecki, Kicki - Tokaj 1, Niedośpiał, Daćko 1, Sluijters 2, Tomczak 3, Kryński 2, Gromyko 1, Kasumović, Łukawski, Buszkow 3, Glinski 2, Fąfara 1, Ścigaj 3, Pluczyk 1, Adamuszek 7