Sparingowo: Gwardia Opole rozgromiła MKS Kalisz

Gwardia Opole pokonała 34:23 pierwszoligowy MKS Kalisz w swoim piątym meczu sparingowym przed rozpoczęciem sezonu 2016/2017.

W tym artykule dowiesz się o:

We wcześniejszych meczach testowych, 9. ekipa poprzedniego sezonu PGNiG Superligi pokonała Zagłębie Lubin (26:22) i Wybrzeże Gdańsk (30:20), a okazała się gorsza w starciu z MMTS-em Kwidzyn (20:27) oraz drugiej konfrontacji z Zagłębiem (15:28).

Opolanie przechylili już natomiast na swoją korzyść losy rywalizacji z MKS-em Kalisz właściwie po 10 minutach. Od początku zagrali agresywnie w obronie, co powodowało liczne straty po stronie kaliszan. Gwardziści za to bezlitośnie kontratakowali, dzięki czemu błyskawicznie objęli prowadzenie 8:0.

I mimo że do końca pierwszej części gry mieli spore problemy ze zdobywaniem goli z drugiej linii, ich ogromna przewaga nie stopniała ani na moment. Dużą zasługę miał w tym znakomicie broniący Adam Malcher.

Tuż po przerwie graczy z Opola dopadł spory kryzys w ofensywie, ale po pewnym czasie potrafili go przełamać dzięki szczelnej defensywie. Ponownie zanotowali kilka przechwytów, co skrzętnie wykorzystywali Michał Lemaniak i Karol Siwak.

{"id":"","title":""}

Ostatni kwadrans sparingu upłynął już pod znakiem licznych roszad w składzie i nieco radosnej piłki ręcznej. Kilkoma udanymi paradami popisał się drugi z bramkarzy Gwardii Damian Zając, a jego zespół, prowadzony tego dnia przez Michała Skórskiego, zwyciężył ostatecznie 34:23.

Gwardia Opole - MKS Kalisz 34:23 (17:8) Gole dla Gwardii

: Michał Lemaniak 8, Karol Siwak 5, Mateusz Jankowski 4, Mateusz Morawski 4, Kamil Mokrzki 3, Adrian Przybysz 3, Piotr Komisarczuk 2, Przemysław Zadura 2, Kacper Adamski 1, Ignacy Bąk 1, Antoni Łangowski 1