Sparingowo: zwycięstwo Mazura Sierpc w Olsztynie

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Domnik /
WP SportoweFakty / Michał Domnik /

Pierwszoligowy Mazur Sierpc zwyciężył w turnieju towarzyskim rozegranym w Olsztynie. W pokonanym polu zostawił Sambora Tczew i Orkana Ostródę.

Beniaminek pierwszej ligi kontynuuje gry sparingowe. Wcześniej sierpczanie przegrali z Orlen Wisłą II Płock i dość niespodziewanie zremisowali z mistrzem Mołdawii, Olimpus-85-USEFS Kiszyniów. Kolejnym sprawdzianem Mazura był turniej w Olsztynie.

Na początek szczypiorniści z Sierpca zmierzyli się z Samborem Tczew. Podopieczni Marka Listkowskiego rozpoczęli od mocnego uderzenia i po kilku minutach prowadzili już 6:0. Sambor stanowił tylko tło dla rywali. Zawodnicy z Tczewa mieli spory problem ze sforsowaniem defensywy Mazura i w pierwszej połowie trafili do siatki tylko 9 razy.

Kłopotów ze skutecznością nie mieli za to sierpczanie. Na kole nie do zatrzymania był Krzysztof Kozłowski, spory udział w zwycięstwie mieli także rozgrywający Adrian Prątnicki i Patryk Chmielewski. Mazur wygrał 35:25 i awansował do finału, gdzie czekał OKPR Orkan Ostróda.

Podobnie jak w pierwszym spotkaniu beniaminek pierwszej ligi zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Tym razem zabłysnął skrzydłowy Patryk Przygucki, autor siedmiu trafień. Sierpczanie pewnie triumfowali 35:22, choć w pierwszej połowie zawodnicy z Ostródy postawili poprzeczkę bardzo wysoko i wynik długo oscylował wokół remisu.

Mazur zwyciężył w olsztyńskiej imprezie, pomimo że wystąpił bez nowych nabytków - Huberta Wolskiego i jednego z najlepszych strzelców drugiej ligi, Patryka Dębca.

Turniej w Olsztynie:

Mazur Sierpc - Sambor Tczew 35:25 (18:9)   Mazur: Strześniewski, Romatowski - D. Prątnicki 5, Rutkowski 2, A. Prątnicki 4, Lisicki 2, Chmielewski 5, Krydziński 5, Przygucki 1, Kozłowski 7, Królikowski 4, Kałużny.

Mazur Sierpc - OKPR Orkan Tczew 35:22 (15:12)

Mazur: Strześniewski, Romatowski - D. Prątnicki, Rutkowski, A. Prątnicki, Lisicki, Chmielewski, Krydziński, Przygucki, Kozłowski, Królikowski, Kałużny.

{"id":"","title":""}