Memoriał Walleranda. Wybrzeże - Sokół Browar: gdańszczanie wygrali turniej

Wybrzeże Gdańsk wygrało piątkowy mecz finałowy V Memoriału Leona Walleranda. Drużyna gospodarzy pokonała Sokół Browar Kościerzyna 26:23.

Joanna Chmara

W pierwszych akcjach finałowego spotkania, drużyny prezentowały na boisku wyrównany poziom. Świetnie zaczął spotkanie Mateusz Wróbel, dwa razy pokonując bramkarza z Kościerzyny.

W szóstej minucie awaria prądu spowodowała przymusową przerwę w grze, po której większą inicjatywę zaczęli pokazywać gracze Wybrzeża. Najpierw efektownym rzutem popisał się Hubert Kornecki, a chwilę później Sebastiana Sokołowskiego pokonał obrotowy Paweł Salacz i Wybrzeże prowadziło już 9:5. Dużą skutecznością w ataku wyróżniał się czekający na debiut w polskiej lidze Brazylijczyk Ramon Oliveira.

Drużyna z Kościerzyny próbowała doprowadzić do wyrównania i w 24. minucie po trafieniu Macieja Reichela traciła już do rywali tylko jednego gola. Gdańszczanie nie zamierzali jednak łatwo oddać prowadzenia i trafili do bramki Sokoła Browar cztery razy z rzędu. Po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała rezultat 16:11 dla gospodarzy.

Wybrzeże nie pozwoliło Sokołowi wyjść na prowadzenie także przez całą drugą część spotkania. Udało się gospodarzom utrzymywać przynajmniej dwubramkowe prowadzenie, mimo dobrej gry bramkarza Sebastiana Sokołowskiego, a także atakujących: Tomasza Bronka i Macieja Reichela.

Finałowy mecz zakończył się wynikiem 26:23. Tytuł najlepszego zawodnika Wybrzeża Gdańsk otrzymał Damian Kostrzewa. Najlepszym zawodnikiem Sokoła Browar został wybrany Sebastian Sokołowski, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował gdański zespół.

Wybrzeże Gdańsk - Sokół Browar Kościerzyna 26:23 (16:11)

Wybrzeże: Suchowicz, Pieńczewski, Chmieliński – Wróbel 5, Kornecki 4, Oliveira 4, Kostrzewa 3, Bednarek 2, Orzechowski 2, Salacz 2, Kondratiuk 2, Rogulski 1, Prymlewicz 1 oraz Podobas, Skwierawski.