Sparingowo: udany ostatni test Stali Mielec

Zwycięstwem 33:29 zakończył się sparing Stali Mielec z Czuwaj Przemyśl. Dla przedstawicieli PGNiG Superligi był to ostatni sprawdzian przed inauguracją rozgrywek.

Podopieczni Tomasza Sondeja i Łukasza Rybaka zaprezentowali się świetnie w pierwszej połowie pojedynku. Podstawowa siódemka mielczan zdominowała wydarzenia na parkiecie i pozwoliła rywalom rzucić tylko 8 bramek. SPR Stal Mielec nie miała natomiast problemów ze skutecznością i m.in. po trafieniach Wiktora Kawki i Jakuba Kłody gromiła SRS Czuwaj Przemyśl 21:8 po pierwszych trzydziestu minutach.

Szkoleniowcy mielczan w drugiej połowie dali odetchnąć liderom i posłali do boju rezerwowych. Gracze z Przemyśla na tle zmienników Stali prezentowali się zdecydowanie lepiej i zdołali nieco poprawić wynik. Duża w tym zasługa Pawła Stołowskiego, który seryjnie zdobywał bramki w drugiej odsłonie.

Ostatni przedsezonowy sparing Stali padł jednak łupem gospodarzy potyczki. Tym samym zespół z Superligi zrewanżował się rywalom za porażkę sprzed kilku tygodni.

SPR Stal Mielec - SRS Czuwaj Przemyśl 33:29 (21:8)

Stal: Barnaś, Lipka, Łukawski - Wilk 1, Krępa 4, Janyst 6, Wypych 1, Kłoda 5, Kirilenko 2, Dementiew, Basiak 2, Kawka 4, Krygowski 1, Dariusz Kubisztal 2, Chodara 3, Rusin, Krupa 2.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec -  Kubik, Bajwoluk, Puszkowski 1, Nowak 2, Stołowski 6, Kulka 1, Trawnicki 1, Piechnik 1, Biernat 6, Orłowski 1, Kroczek 4, Maciej Kubisztal 6, Gasin.