IHF Super Globe: pogrom w Duhail. Esperance rozbiło Taubate

Espérance Sportive de Tunis pokonało Handebol Clube Taubate 32:20 (18:10) w pierwszym wtorkowym meczu o miejsca 5-8 turnieju IHF Super Globe w Ad-Dausze. Brazylijska drużyna nie była równorzędnym rywalem dla mistrzów Afryki choćby przez moment.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / IHF

Espérance pełną kontrolę nad przebiegiem spotkania przejęło już na samym starcie. Po dwa razy trafili Anis Mahmoudi i Marouan Chouiref, gola dołożył też Mohamed Ali Bhar i szybko zrobiło się 5:0. Taubate, najlepsza drużyna Panameryki, pierwszą bramkę zdobyło dopiero po sześciu minutach gry.

Brazylijski zespół zagroził rywalom tylko raz, w 20. minucie spotkania zmniejszając straty do dwóch bramek. Espérance odpowiedziało jednak na to sześcioma trafienia z rzędu, czym przesądziło o swoim zwycięstwie. Na przerwę mistrzowie Afryki zeszli wygrywając 18:10.

Po zmianie stron przewaga tunezyjskiej drużyny szybko wzrosła do dwunastu trafień (23:11), choć zawodnicy Denisa Lathouda wcale nie rozgrywali rewelacyjnych zawodów. Ich rywale mieli ogromny problem ze zdobywaniem bramek z ataku pozycyjnego i w efekcie aż 9 z 20 goli rzucili po kontrach.

Wtorkowe zwycięstwo dało Espérance prawo gry o 5. miejsce w katarskim turnieju. W czwartek mistrzowie Afryki zagrają z Lekhwiya SC lub Sydney University. Taubate wystąpi w meczu o 7. pozycję.