Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Jurecki, Zydroń, Bombac i wielu innych, czyli karuzela transferowa grupy granatowej PGNiG Superligi Mężczyzn

Startuje sezon 2016/17. Dzień przed inauguracją nowego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn prezentujemy pełną listę ruchów kadrowych dokonanych przez siedem klubów grupy granatowej.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Meble Wójcik Elbląg 

Powracający na handballowe salony Meble Wójcik Elbląg nie był głównym graczem rynku transferowego, ale jak na swoje możliwości dokonał kilku ciekawych ruchów.

Drużynę w nowym sezonie poprowadzi Jacek Będzikowski, dla którego to powrót do PGNiG Superligi po ponad trzyletnim okresie pracy z reprezentacją. Do Superligi wraca też Daniel Żółtak, który w obronie będzie uzupełniał się z innym doświadczonym kołowym, Bartoszem Janiszewskim. Z tym ostatnim z Kwidzyna do Elbląga na wypożyczenie powędrował też Bartosz Dudek.

W nadchodzącym sezonie wszyscy trzej powinni być liderami "Meblarzy". Mniejszą rolę odegra natomiast 20-letni Jakub Moryń, który dołączył do zespołu w związku z kontuzją Kamila Netza.

Przybyli:
Jacek Będzikowski - trener
Bartosz Dudek (MMTS Kwidzyn) - wypożyczenie
Bartosz Janiszewski (MMTS Kwidzyn)
Jakub Moryń (Orlen Wisła II Płock) - wypożyczenie
Daniel Żółtak (Warmia Traveland Olsztyn)

Odeszli:
Dariusz Molski (Stal Gorzów Wlkp.) - trener
Stanisław Gębala (Stal Gorzów Wlkp.)
Marcin Głębocki (Spójnia Gdynia)
Oskar Serpina (Stal Gorzów Wlkp.)
Damian Spychalski (Polski Cukier Pomezania Malbork) - wypożyczenie

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
 • Czarcik Zgłoś komentarz
  A może zamiast wałkować po raz kolejny to samo, ktoś z redakcji zainteresował by się transmisjami? Kto ma w końcu te prawa? Pierwsze mecze Superligi Kobiet były, jutro będą Superligi
  Czytaj całość
  Mężczyzn, a transmisji ani widu ani słychu... Transmisje znikają z programu TVP Sport, a na żadnej innej stacji się nie pojawiają. To samo tyczy informacji o LZ - przecież można podać jej adres internetowy i popytać w jakiej formie końcowej ma być ta witryna. Na razie to obraz nędzy i rozpaczy - artykuły o niczym, zero informacji.