MMKS Jutrzenka - AZS AWF. Warszawianki nadal niepokonane

Szczypiornistki AZS-u AWF Warszawa są niezawodne w I lidze kobiet. Tym razem udało im się zwyciężyć w Płocku, gdzie pokonały miejscową Jutrzenkę 29:23 (13:10).

Maciej Szumowski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna
Na początku meczu przeważały zawodniczki Jutrzenki, ale tylko do dziesiątej minuty, kiedy na swoim koncie miały dwubramkową przewagę. Wtedy "rozkręciły" się warszawianki i stopniowo powiększały rezultat na swoją korzyść. W 23. minucie prowadzyły już 12:7. Ostatecznie gospodyniom udało się zmniejszyć rozmiary straty i przegrały pierwszą połowę 10:13.

Zawodniczki duetu Jarosław Krzemiński - Marcin Krysiak dobrze rozpoczęły również drugą część meczu, doprowadzając już do wyniku 16:17 i zaledwie bramki różnicy. Zawodniczki AZS-u zebrały się jednak w garść i w 49. minucie prowadziły nawet siedmioma trafieniami. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 29:23 na korzyść drużyny gości.

W barwach gospodyń najskuteczniejsze były Katarzyna Homonicka i Adrianna Warda, które rzuciły po pięć bramek. AZS miał z kolei jedną liderkę. Aż jedenaście bramek, z czego pięć z rzutów karnych, zdobyła Sulborska.

Spotkanie odbyło się w ramach czwartej kolejki. Szczypiornistki ze stolicy wygrały po raz trzeci i przybliżyły się do pozycji lidera, zaś płocczanki w żadnym z dotychczasowych trzech spotkań nie potrafiły zwyciężyć.

MMKS Jutrzenka Płock - AZS AWF Warszawa 23:29 (10:13)

MMKS Jutrzenka: Chodań, Prus – Pawłowska 4, Stasiak, Homonicka 5, Dąbrowska 3, Warda 5, Rędzińska 1, Maruszewska 3, Zaremba 1, Bałdyga 1.
Kary: 6 min. (Dąbrowska, Homonicka, Warda - po 2 min.)

AZS AWF: Osińska E., Kuźmicka - Sulborska 11/5, Rozmus 6, Skoczeń 5/1, Kajtek 2, Pawłowska 2, Kmin 1, Kolewska 1, Lewandowska 1, Król, Czerżyńska.
Kary: 8 min. (Sulborska, Kmin, Pawłowska, Rozmus - po 2 min.)

Czy AZS AWF Warszawa zostanie mistrzem I ligi?