Sośnica - SMS: beniaminek wyszarpał punkt

Piłkarki ręczne Sośnicy Gliwice zdobyły swój pierwszy punkt w tym sezonie. Po emocjonującym spotkaniu 6. kolejki I ligi kobiet, gliwiczanki zremisowały z SMS ZPRP Płock 25:25.

Maciej Madey
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Mecz w Gliwicach zapowiadał się interesująco. Sośnica jeszcze nie zdobyła w tym sezonie żadnego punktu, choć w kilku ostatnich spotkaniach pozostawiała po sobie naprawdę dobre wrażenie. Tym razem na własnym boisku walczyła o pierwszą zdobycz w tych rozgrywkach - z SMS ZPRP Płock. Licealistki do tej pory w trzech meczach zdołały uzbierać trzy "oczka".

I w rzeczy samej, było bardzo interesująco. Pojedynek był naprawdę wyrównany. Rozpoczęło się po myśli gospodyń - w 7. minucie prowadziły 4:3. Wtedy płocczanki rzuciły cztery bramki z rzędu i przejęły inicjatywę. Świetnie pod bramką rywalek spisywały się Żaneta Senderkiewicz i Natalia Nosek. W dużej mierze dzięki ich skuteczności, do przerwy SMS prowadził 16:13.

W drugiej połowie sytuacja długo się nie zmieniała. Gliwiczanki starały się odrobić stratę, ale szło im jak po grudzie. W 41. minucie było już 21:16 dla SMS i wydawało się, że losy spotkania są rozstrzygnięte. Ale w ostatnim kwadransie Sośnica niespodziewanie odzyskała kontrolę nad meczem. Dzięki świetnej serii Patrycji Kobusińskiej w 50. minucie było już tylko 22:23. W 53. minucie SMS znów odskoczył na dwa trafienia, ale do końca meczu nie był w stanie już ani razu trafić do siatki! Gliwiczanki też nie grzeszyły skutecznością, ale wytrzymały próbę nerwów i zdołały doprowadzić do wyrównania - bramkę na wagę remisu rzuciła Aleksandra Abramowicz. Tym samym gospodynie sięgnęły po pierwszy punkt w tym sezonie I ligi.

Sośnica Gliwice - SMS ZPRP Płock 25:25 (13:16)

Sośnica: Zizulewska, Wróbel, Mrozek 2, Kobusińska 5, Reichel 1, Krasoń 2, Walus, Kowalczyk, Krzymińska 4, Nowak, Abramowicz 9, Golec 2
Kary: 14 minut (Reichel, Nowak - po 4 min. Mrozek, Kobusińska, Abramowicz - po 2 min.)
Karne: 3/4

SMS: Maciejewska, Gajewska, Urbańska 3, Senderkiewicz 8, Świerżewska, Klaudia Cygan 4, Katarzyna Cygan 1, Lipok 2, Stachlewicz, Pająk, Nosek 6, Rorat, Grabińska 1.
Kary: 10 minut (Senderkiewicz, Nosek - po 4 min. Cygan 2 min.)