Patrycja Chojnacka: Zupełnie inaczej wyobrażałam sobie to spotkanie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Patrycja Chojnacka podpisała kontrakt z Koroną Handball
Patrycja Chojnacka podpisała kontrakt z Koroną Handball

Dobra gra Patrycji Chojnackiej w końcówce meczu z Vistalem Gdynia nie wystarczyła AZS-owi Łączpol AWFiS Gdańsk do zwycięstwa i derby zakończyły się rezultatem 20:28. Bramkarka wierzy w siłę swojego zespołu.

W przegranym przez AZS Łączpol AWFiS Gdańsk meczu z Vistalem Gdynia, Patrycja Chojnacka weszła w końcówce i pokazała się z dobrej strony. - Nie ukrywam, że nie cieszy mnie to, że tak wyszedł ten mecz. Przegrałyśmy wysoko i nie tak wyobrażałyśmy sobie to spotkanie. Nawet moja dobra postawa w bramce i moich koleżanek w obronie w końcówce nie są powodem do radości - powiedziała bramkarka.

Ze względu na taktykę gdańskiego klubu, Chojnacka oraz Renata Kajumowa często zbiegały na ławkę, zmieniając się z koleżankami. - Ten kwadrans był dla mnie jak 45 minut - zaśmiała się zawodniczka. - Na szczęście ani jedna bramka przez to nie wpadła, aczkolwiek Weronika Kordowiecka w jednej sytuacji była bardzo blisko. Niemniej jednak to pokazuje, że dobrze spisujemy się w tym elemencie gry - oceniła.

Przenosiny do Gdańska były pierwszymi w karierze młodej szczypiornistki. - Wydaje mi się, że bardzo dobrze uzupełniamy się z Renatą. Na początku sezonu to ja grałam trochę więcej, teraz ona. Wszystko tutaj zależy przede wszystkim od dyspozycji dnia - opisała sytuację bramkarka AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk.

Mimo ostatniej porażki, drużyna znad morza ciągle plasuje się w czołowej szóstce. - Choć przegrać z Vistalem to nie wstyd, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie to spotkanie. Nie mamy mniejszych umiejętności, by przegrywać takie mecze. Musimy teraz wyciągnąć wnioski i cały czas liczymy na to, że wciąż będziemy utrzymywały się w górze tabeli - podsumowała Chojnacka.

{"id":"","title":""}

Czy AZS Łączpol AWFiS Gdańsk znajdzie się w tym sezonie w górnej połowie tabeli?