WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

ME 2016. Startują mistrzostwa w Szwecji. Jak spiszą się Polki?

W niedzielę rozpoczynają się mistrzostwa Europy szczypiornistek, które zostaną rozegrane w Szwecji. Jak spisze się reprezentacja Polski?
Tomasz Rosiński
Tomasz Rosiński
Materiały prasowe / ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCE / PAWEŁ ANDRACHIEWICZ / PRESS FOCUS

Polki trafiły do wymagającej grupy, w której w Kristianstad będą rywalizowały z Francją (wicemistrz olimpijski), Holandią (wicemistrz świata) i Niemcami. 

Wydaje się, że Biało-Czerwone o awans do kolejnej fazy turnieju (przepustkę uzyskają trzy najlepsze ekipy w grupie) będą walczyły z Niemkami, ale ciężko dokładnie przewidzieć co wydarzy się w tej grupie.

Reprezentantki Polski podczas mistrzostw Europy będą musiały sobie radzić bez swojej liderki, a mianowicie rozgrywającej Karolina Kudłacz-Gloc, którą z występu wyeliminowała kontuzja pleców. W takim wypadku ciężar gry na swoje barki będzie musiała wziąć doświadczona Alina Wojtas, która znajduje się w coraz lepszej formie. 

Podopieczne Leszka Krowickiego przed czempionatem Starego Kontynentu rozegrały pięć meczów towarzyskich, a mianowicie ze Słowacją (28:18), Szwecją (27:31), z Japonią (32:17), Argentyną (31:28) i Hiszpanią (18:22). Szczególnie to ostatnie spotkanie z wicemistrzyniami Europy z 2014 roku, mimo porażki, może napawać optymizmem, gdyż polski zespół pokazał się z dobrej strony, a do przerwy prowadził 11:8.

ZOBACZ WIDEO Człowiek instytucja. Jubileusz Janusza Czerwińskiego (źródło: TVP SA)

Reprezentacja Polski na ME będzie chciała poprawić swój wynik z poprzedniego Euro (11. miejsce), o co będzie bardzo ciężko. 

Wydaje się, że "grupą śmierci" jest grupa D, w której znalazły się Rosjanki (mistrzynie olimpijskie), Norweżki (obrończynie tytułu), Rumunki (trzecia drużyna MŚ 2015) oraz Chorwatki. Pierwszym celem Norwegii jest przede wszystkim rewanż na Rosji, z którą przegrała po bardzo zaciętym starciu (37:38) w półfinale IO 2016. Szyki faworytom pragnie popsuć Rumunia z Cristiną Neagu na czele.

Ciekawie zapowiadają się również zmagania w grupie A (Szwecja, Hiszpania, Serbia, Słowenia), z którą połączy się "polska" grupa, a także w grupie C (Czarnogóra, Dania, Węgry, Czechy). 

Swoją kadrę do upragnionego finału postara się wprowadzić znakomita Isabelle Gullden, na której będzie spoczywała duża odpowiedzialność za wynik zespołu gospodyń imprezy.

Być może o sprawienie niespodzianki na ME 2016 pokuszą się podrażnione swoimi ostatnimi niepowodzeniami Czarnogórki (słaby występ na IO) oraz Dunki i Węgierki (brak awansu na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro).

ME 2016 kobiet w Szwecji (4-18 grudnia) 

Grupa A (Sztokholm)
1. Szwecja
2. Hiszpania
3. Serbia
4. Słowenia 

Terminarz grupy A:

Serbia - Słowenia / niedziela, 4 grudnia 2016 r., godz. 15:15
Szwecja - Hiszpania / niedziela, 4 grudnia 2016 r., godz. 18:00
Hiszpania - Serbia / wtorek, 6 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Słowenia - Szwecja / wtorek, 6 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Hiszpania - Słowenia / czwartek, 8 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Szwecja - Serbia / czwartek, 8 grudnia 2016 r., godz. 20:45

Grupa B (Kristianstad)
1. Polska
2. Francja
3. Niemcy
4. Holandia 

Terminarz grupy B:

Holandia - Niemcy / niedziela, 4 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Francja - Polska / niedziela, 4 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Polska - Holandia / wtorek, 6 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Niemcy - Francja / wtorek, 6 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Niemcy - Polska / czwartek, 8 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Holandia - Francja / czwartek, 8 grudnia 2016 r., 20:45

Grupa C (Malmo)
1. Dania
2. Węgry
3. Czarnogóra
4. Czechy 

Terminarz grupy C:

Węgry - Czechy / poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Czarnogóra - Dania / poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Czechy - Czarnogóra / środa, 7 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Dania - Węgry / środa, 7 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Czarnogóra - Węgry / piątek, 9 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Dania - Czechy / piątek, 9 grudnia 2016 r., godz. 20:45

Grupa D (Helsingborg)
1. Norwegia
2. Rosja
3. Rumunia
4. Chorwacja

Terminarz grupy D:

Rosja - Chorwacja / poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Norwegia - Rumunia / poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Rumunia - Rosja / środa, 7 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Chorwacja - Norwegia / środa, 7 grudnia 2016 r., godz. 20:45
Rumunia - Chorwacja / piątek, 9 grudnia 2016 r., godz. 18:30
Norwegia - Rosja / piątek, 9 grudnia 2016 r., godz. 20:45

***

Faza zasadnicza (10-14 grudnia)

Grupa I
1. A1
2. B1
3. A2
4. B2
5. A3
6. B3

Grupa II 
1. C1
2. D1
3. C2
4. D2
5. C3
6. D3

Faza finałowa (16-18 grudnia)

Czy uważasz, że Polki awansują przynajmniej do II rundy ME 2016?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.