Przed MŚ 2017: świetny mecz Manuela Strleka i zwycięstwo Chorwatów

Manuel Strlek z Vive Tauronu Kielce był jednym z ojców zwycięstwa Chorwatów nad reprezentacją Tunezji (35:30). Obie drużyny przygotowują się do rozpoczynających się 11 stycznia mistrzostw świata szczypiornistów.

Marcin Górczyński
Getty Images

Po kilkunastu dniach treningów Chorwaci po raz pierwszy sprawdzili formę w warunkach bojowych. Na tle Tunezyjczków Hrvatska zaprezentowała się bardzo dobrze, choć w pierwszej połowie wynik długo oscylował wokół remisu.

Wśród Chorwatów najlepiej spisał się Manuel Strlek. Skrzydłowy Vive Tauronu Kielce od pierwszych minut stanowił największe zagrożenie dla Tunezyjczyków i po jego bramkach na tablicy pojawił się rezultat 7:4. Rywale dość szybko przebudzili się i zdołali doprowadzić do remisu 9:9.

Kluczowym fragmentem spotkania była jednak końcówka pierwszej części, gdy Chorwaci m.in. po trafieniach Zlatko Horvata i Lovro Joticia powiększyli przewagę do sześciu bramek. W kolejnych minutach ponownie o swojej obecności przypomniał Strlek, który zakończył mecz z siedmioma golami. Dwie bramki na swoim koncie zapisał Lovro Mihić z Orlen Wisły Płock, a jego kolega klubowy, Sime Ivić, zakończył mecz bez trafienia. Między słupkami wystąpił Filip Ivić, kolejny z kieleckich graczy (cztery interwencje)

Na zakończenie turnieju w Umag Chorwaci zagrają 9 stycznia z Czarnogórą. Cztery dni później brązowi medaliści mistrzostw Europy zainaugurują zmagania podczas mistrzostw świata (z Arabią Saudyjską w Rouen). Tunezyjczycy zmierzą się natomiast z Macedończykami.