MŚ 2017. Hity na deser w grupach B i D

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
PAP/EPA / PAP/EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
zdjęcie autora artykułu

W środę, 18 stycznia rozegranych zostanie siedem spotkań mistrzostw świata w piłce ręcznej. Bardzo ciekawie zapowiada się mecz Macedonii z Hiszpanią. Naprzeciw siebie staną też reprezentacje Szwecji i Kataru.

W jedynym meczu grupy B zmierzą się ze sobą reprezentacje Macedonii i Hiszpanii. W zespole z Bałkanów w znakomitej formie znajduje się , który w trzech meczach rzucił aż 31 bramek i jest zdecydowanym liderem klasyfikacji strzelców. Hiszpanie wygrali natomiast wszystkie trzy dodatkowe mecze i wciąż pozostają faworytami grupy.

Komplet meczów odbędzie się w grupie C. W niej dwie drużyny zdecydowanie przewodzą i nic nie wskazuje na to, aby coś się po środzie zmieniło. Będący w niezwykle wysokiej formie Niemcy zmierzą się z Białorusinami, natomiast Chorwaci zagrają z reprezentacją Chile. Ciekawie może być natomiast w pierwszym spotkaniu, w którym Węgrzy zagrają z Arabią Saudyjską. W przypadku wygranej, Madziarzy mocno zbliżą się do wyjścia z grupy.

Również komplet spotkań rozegrają zespoły z grupy D, w której wszystko klaruje się w kontekście awansu do dalszej fazy mistrzostw. Teoretycznie spacerek czeka Duńczyków. Jedni z faworytów całych mistrzostw tym razem staną naprzeciw reprezentacji Bahrajnu. O wszystko zagra reprezentacja Argentyny, która przegrała trzy pierwsze mecze. Tym razem drużyna z Ameryki Południowej zagra z Egiptem, który ma na swoim koncie już dwa zwycięstwa. Jeśli wygra, będzie wciąż w grze o awans. Hitem kolejki wydaje się być starcie Szwecji z Katarem.

Grupa B:

Macedonia - Hiszpania, godz. 20:45

Grupa C:

Arabia Saudyjska - Węgry, godz. 14:00 Białoruś - Niemcy, godz. 17:45 Chorwacja - Chile, godz. 20:45

Grupa D:

Argentyna - Egipt, godz. 14:00 Dania - Bahrajn, godz. 17:45 Szwecja - Katar, godz. 20:45

ZOBACZ WIDEO To dlatego Maja Włoszczowska odniosła życiowy sukces na igrzyskach

Źródło artykułu: