Trzecie miejsce Azotów Puławy na turnieju w Finlandii

Azoty Puławy zajęły trzecie miejsce w towarzyskim turnieju rozegranym w fińskim Riihimaeki. Do składu ekipy z Lubelszczyzny powrócił Nikola Prce, który był najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

Daniel Kordulski
gracze Azotów Puławy WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: gracze Azotów Puławy

W pierwszym dniu turnieju Azoty zmierzyły się z Newą Sankt Petersburg. Jeszcze do przerwy lepsi o cztery trafienia byli Rosjanie. - W pierwszej połowie popełniliśmy kilka błędów i rywale karcili nas szybkimi kontrami - ocenił tę część spotkania trener puławian, Marcin Kurowski. Drugie trzydzieści minut było już lepsze w wykonaniu jego podopiecznych, którzy rzutem na taśmę zwyciężyli 28:27. - Po przerwie szybciej wracaliśmy do obrony, dzięki czemu Newa miała problemy ze zdobywaniem goli, a my odrobiliśmy straty - dodał.

W sobotnim spotkaniu puławianie niemal do ostatniego gwizdka prowadzili wyrównany pojedynek z Riihimaeki Cocks, gospodarzem turnieju. Jeszcze na pięć minut przed końcem tablica wyników wskazywała rezultat 26:26. W ostatnich trzystu sekundach miejscowi, wykorzystując podwójne osłabienie puławian, rzucili cztery ostatnie bramki. - Mimo porażki mogę być zadowolony z gry zespołu. Cieszy długa, konsekwentna i zespołowa gra w ataku. Zastrzeżeń nie mam też do obrony - powiedział Kurowski.

W ostatnim spotkaniu jego ekipa zmierzyła się ze wspomnianym już uczestnikiem Ligi Mistrzów - Mieszkowem Brześć. Do przerwy Białorusini byli tylko minimalnie lepsi, prowadząc 16:15. Swoją wyższość potwierdzili w drugiej połowie zwyciężając ostatecznie różnicą czterech trafień. Najskuteczniejszym graczem Azotów był, podobnie jak w dwóch poprzednich, Nikola Prce. Tym razem Bośniak 9 razy wpisał się na listę strzelców. - Spotkanie było podobne do pojedynku z Finami. Po wyrównanej walce, dopiero w końcówce rywale wykorzystali nasze zmęczenie i swoje doświadczenie, wygrywając czterema bramkami - podsumował ostatni występ szkoleniowiec z Puław.

Puchar za trzecie miejsce w turnieju dla Azotów powędrował w ręce Walentyna Koszowego. Golkiper ekipy z Lubelszczyzny w latach 2008-2010 był zawodnikiem miejscowych Kogutów. Na koniec swoich występów klubie z Riihimaeki został wybrany najlepszym bramkarzem ligi fińskiej.