Gazprom Liga SEHA: popis Ivana Cupicia, Vardar Skopje powiększył przewagę

Vardar Skopje kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Gazprom Lidze SEHA. Najlepszy macedoński zespół, ze sporym udziałem Ivana Cupicia, pokonał Nexe Nasice 37:29.
Marcin Górczyński
Ivan Cupić WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Ivan Cupić

Po ponad miesięcznej przerwie wznowiono rozgrywki Gazprom Ligi SEHA. RK Nexe Nasice skazywano na pożarcie w Skopje, ale zespół Vedrana Zrnicia, byłego gracza Orlen Wisły Płock, zwłaszcza w pierwszej połowie nie odstawał od lidera tabeli.

Wspomniany Zrnić rzucał bramki jak na zawołanie. Jego trafienia utrzymywały w grze drużynę z Nasic - Nexe do przerwy traciło jednego gola i druga połowa zapowiadała się arcyciekawie.

O ile Zrnić nie stracił skuteczności, to zawiedli jego koledzy. Fatalnie spisywał się były reprezentant Słowenii David Spiler, raz za razem przegrywający pojedynki z Petarem Angelovem, który dostał szansę od trenera Raula Gonzaleza Gutierreza i godnie zastąpił Arpada Sterbika (15 interwencji).

Vardar Skopje swoją dominację udokumentował w ostatnich 15 minutach. W ślady znakomicie dysponowanego Ivana Cupicia (5/5 z karnych, 8 goli w meczu) poszedł Timur Dibirow, po słabym początku w bramkę wstrzelił się Vuko Borozan. Przewaga błyskawicznie urosła do ośmiu trafień i Vardarowi nie mogło stać się już nic złego.

Zawodnicy Raula Gonzaleza wygrali w rozgrywkach po raz trzynasty i z dorobkiem 41 punktów prowadzą w tabeli. Drugi Telekom Veszprem, mający rozegrane jedno spotkanie mniej, traci do Vardaru sześć oczek.