MPJ: Siódemka Miedź zagra w finale z Orlenem Wisłą

W piątek odbyły się pierwsze mecze Final Four Mistrzostw Polski Juniorów. Starcie Wybrzeża z Siódemką Miedź było niezwykle wyrównane i o wyniku zadecydowały rzuty karne. Orlen Wisła łatwo sobie natomiast poradziła z Agrykolą.

Michał Gałęzewski
Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18 Getty Images / Polskie juniorki przygotowują się do MŚ U-18

Pierwsze spotkanie było niezwykle zacięte. Zawodnicy Wybrzeża Gdańsk mieli minimalną przewagę nad Siódemką Miedź Legnica, jednak nie potrafili tego wykorzystać. Do przerwy gdańszczanie prowadzili różnicą jednej bramki, jeszcze na chwilę przed końcowym gwizdkiem było 24:23 dla drużyny znad morza. Siódemka-Miedź zdołała jednak wyrównać, a o wszystkim zadecydowały rzuty karne. W nich 3:2 wygrali legniczanie i to oni jako pierwsi awansowali do finałowego turnieju.

Następnie naprzeciw siebie stanęły dwa zespoły z Mazowsza. Tym razem spotkanie było mniej wyrównane. Orlen Wisła Płock prowadziła od początku spotkania. Do przerwy miała pięć bramek przewagi nad Agrykolą Warszawa, a w drugiej części spotkania odskoczyła od stołecznego klubu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 40:25 i to płocczanie zagrają w finale.

W sobotę zaplanowano dwa mecze, które zadecydują o podziale medali. Najpierw o brąz zmierzą się Wybrzeże i Agrykola, a o medal z najcenniejszego kruszcu zagrają ekipy z Legnicy i z Płocka.

Wybrzeże Gdańsk - Siódemka Miedź Legnica 27:28 (13:11, 24:24, k. 2:3)

Orlen Wisła Płock - Agrykola Warszawa 40:28 (20:15)

Mecz o 3. miejsce: Wybrzeże Gdańsk - Agrykola Warszawa - 18.03 godz. 15:00

Finał: Siódemka Miedź Legnica - Orlen Wisła Płock - 18.03 godz. 17:00

Kto zostanie Mistrzem Polski Juniorów w sezonie 2016/17?