Ryszard Skutnik i Rafał Gliński zostaną w Zabrzu? Rozmów na razie nie ma

Tylko do końca sezonu 2016/17 obowiązują kontrakty Ryszarda Skutnika i Rafała Glińskiego w NMC Górniku Zabrze. Czy dojdzie do ich przedłużenia? Rozmowy na ten temat na razie nie są prowadzone.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / KRZYSZTOF KUROŃ / NMC GÓRNIK ZABRZE

Obaj panowie są związani z zabrzańskim klubem umowami do końca czerwca tego roku. Gliński gra w Zabrzu od lipca 2015 roku, Skutnik natomiast trafił do klubu w październiku zeszłego roku jako następca zwolnionego Mariusza Jurasika.

Doświadczony trener dobrze czuje się na Górnym Śląsku, ale jak sam mówi, czas na rozmowy z prezesem Bogdanem Kmiecikiem przyjdzie po zakończeniu sezonu. - Wtedy na spokojnie usiądziemy i pogadamy. Na razie jest sezon - stwierdza.

Temat rozmów o nowym kontrakcie szybko ucina też Gliński. - Nie chcę się wypowiadać. Są mecze ligowe, walczymy o jak najlepszą pozycję. Chcę się teraz skupić na trenowaniu i graniu.

Doświadczony środkowy rozgrywający jest podstawowy graczem drużyny Skutnika. Choć nie rzuca dużo bramek (71 goli w 47 meczach PGNiG Superligi)., to na jego barkach spoczywa ciężar dyrygowania grą drużyny. Wcześniej Gliński występował m.in. w Vive Kielce i SPR Stali Mielec.

W podobnej sytuacji jak Skutnik i 34-letni rozgrywający jest jeszcze kilku zawodników Górnika. Umowy kończą się m.in. Maciejowi Ścigajowi, Andrzejowi Kryńskiemu i Jurijowi Gromyce.

ZOBACZ WIDEO Robert Lewandowski: Zaskoczyliśmy tym przeciwnika
Czy Ryszard Skutnik zostanie na ławce Górnika na kolejny sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×