Spójnia - SMS ZPRP. Zbyt późna pobudka licealistów. Gdynianie znów liderami

Spójnia Gdynia jeszcze na 12 minut przed końcem prowadziła z SMS-em ZPRP Gdańsk różnicą ośmiu bramek. Później licealiści nadgonili, jednak ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 34:31 dla gospodarzy.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Michał Domnik / Piłka ręczna

Zawodnicy Spójni Gdynia przed tym spotkaniem mieli punkt straty do prowadzącej drużyny z Gorzowa, jednak trzy mecze rozegrane mniej. Drużyna Marcina Markuszewskiego od samego początku zaczęła narzucać swój styl gry. Dobrze bronił Mateusz Zimakowski, a po bramce Pawła Pedryca, w 8. minucie było już 5:2 dla gospodarzy.

SMS ZPRP szybko zmniejszył stratę do jednej bramki, ale nie zdołał pójść krok dalej. Spójnia zaczęła bardzo szybko budować przewagę. Dzięki dobrej postawie obrony gdynian i skuteczności w ataku, już na cztery minuty przed końcem, gdy trafił Paweł Pedryc, gospodarze prowadzili 18:7!

SMS ZPRP obudził się tuż przed przerwą. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 19:11, a jej wynik ustalił Jakub Orpik. Taki rezultat nie zwiastował emocji w drugiej połowie, jednak w piłce ręcznej często nawet dużą stratę można odrobić.

Już po trzech minutach drugiej części spotkania, po bramce Piotra Jarosiewicza było 19:13. SMS ZPRP starał się odrabiać straty, ale Spójnia potrafiła powstrzymać rywala. Na dwanaście minut przed końcem Wojciech Matuszak trafił na 30:22, jednak wcale nie postawił tym kropki nad "i".

W ciągu pięciu minut zawodnicy SMS-u ZPRP Gdańsk rzucili pięć bramek z rzędu! Gdy trafił Krzysztof Gądek, było już 30:27 i osiem minut na odrobienie strat. W kluczowym momencie piłkę w ręce wziął Maciej Marszałek. Absolwent SMS-u trafił dwie ważne bramki, podobnie jak Bogdan Oliferchuk. Spotkanie zakończyło się rezultatem 34:31 i Spójnia awansowała na fotel lidera.

Spójnia Gdynia - SMS ZPRP Gdańsk 34:31 (19:11)

Spójnia: Głębocki, Zimakowski - Oliferchuk 8, Matuszak 7, Marszałek 5, K.Pedryc 4, P.Pedryc 3, Rychlewski 3, Lisiewicz 2, Cichocki 2 oraz Ćwikliński, Ringwelski.