Czeska kadra Superligą stoi. Powołania dla zawodników z polskiej ligi

Trójka graczy z PGNiG Superligi znalazła uznanie w oczach szkoleniowców czeskiej kadry. Leos Petrovsky, Jan Sobol i Martin Galia zostali powołani do reprezentacji kraju.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Materiały prasowe / KS AZOTY PUŁAWY

Galia to jeden z najważniejszych zawodników reprezentacji Czech. Bramkarz NMC Górnika Zabrze znakomicie spisywał się w listopadowych meczach eliminacji mistrzostw Europy 2018. 37-latek nieźle prezentuje się też w PGNiG Superlidze i duet Jan Filip - Daniel Kubes ponownie powołał Galię do kadry.

Nie zabrakło przedstawicieli Azotów Puławy. Jan Sobol i Leos Petrovsky, podobnie jak Galia, wystąpili w jesiennych spotkaniach. Drugi z wymienionych aktualnie leczy kontuzję, ale do czasu zgrupowania obrotowy powinien wrócić do gry.

Czesi zbiorą się 29 kwietnia i do 6 maja będą przygotowywać się do kolejnego meczu eliminacyjnego. Nasi południowi sąsiedzi dwukrotnie zmierzą się z Ukraińcami. Pierwszą konfrontację zaplanowano na 3 maja w mieście Sumy, rewanż trzy dni później w czeskim Żlinie. W grupie 4 eliminacji występują jeszcze Macedończycy i Islandczycy. Po dwóch kolejkach wszystkie zespoły mają po cztery punkty.

ZOBACZ WIDEO Szczere słowa Adama Bieleckiego o dramatycznej śmierci kolegów na Broad Peak
Czy Czesi zakwalifikują się do mistrzostw Europy 2018?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×